У Х В А Л А
10 травня 2018 року
м. Київ
Справа № 820/4331/16
Провадження № 11-489апп18
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідачаЗолотнікова О. С.,
суддів Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Саприкіної І. В., Ситнік О. М., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.
розглянула матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Лідомед-Біо» (далі - ТОВ «НВП «Лідомед-Біо», третя особа) на ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від
13 червня 2017 року у справі № 820/4331/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Лідер-груп інтернешнл» до Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (далі - Держлікслужба), треті особи: ОСОБА_3, Державне підприємство «Український медичний центр сертифікації», ТОВ «НВП «Лідомед-Біо», про визнання протиправним та скасування наказу, визнання недійсним свідоцтва і
ВСТАНОВИЛА:
У серпні 2016 року позивач звернувся до суду з позовом до Держлікслужби, у якому просив:
- визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 09 грудня 2013 року
№ 13344/2013 про внесення в Державний реєстр медичної техніки та виробів медичного призначення виробу медичного призначення «Комплекс для діагностики та терапії «Лідомед-Біо» (26.6-37191870-004:2013), де розробником указано ТОВ «НВП «Лідомед-Біо» (61072, м. Харків, просп. Леніна, буд. 31в, кв. 107), а виробником ТОВ «ІКС-Техно» (Київська область, с. Наливайківка, вул. Леніна, буд. 96д);
- визнати недійсним свідоцтво про державну реєстрацію від 09 грудня 2013 року
№ 13344/2013, видане Держлікслужбою позивачу ТОВ «НВП «Лідомед-Біо»;
- застосувати юридичні наслідки визнання наказу відповідача від 09 грудня 2013 року
№ 13344/2013 недійсним.
Харківський окружний адміністративний суд постановою від 17 березня 2017 року в задоволенні позову ТОВ «Лідер-груп інтернешнл» відмовив.
Харківський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 13 червня 2017 року скасував постанову суду першої інстанції, закрив провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Не погодившись із рішенням суду апеляційної інстанції, третя особа подала касаційну скаргу.
Суддя Вищого адміністративного суду України ухвалою від 12 липня 2017 року відкрив касаційне провадження в цій справі.
15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд і набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким КАС Українивикладено в новій редакції.
Підпунктом 4 пункту 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції згаданого Закону передбачено, що касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
У березні 2018 року касаційну скаргу ТОВ «НВП «Лідомед-Біо» передано на розгляд Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалою від 19 квітня 2018 року передав справу до Великої Палати Верховного Суду, мотивувавши свою ухвалу тим, що третя особа оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
За правилами частини шостої статті 346 КАС України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду в усіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
Оскільки в касаційній скарзі ТОВ «НВП «Лідомед-Біо» просить скасувати ухвалу апеляційного суду з підстав порушення правил предметної юрисдикції, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про наявність правових підстав для прийняття цієї справи до розгляду.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 345 КАС України суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами в разі перегляду ухвал судів першої та апеляційної інстанцій.
З огляду на те, що предметом перегляду в цій справі є ухвала суду апеляційної інстанції, а характер спірних правовідносин не вимагає участі сторін у судовому засіданні, незважаючи на клопотання третьої особи про розгляд справи за її участю, ВеликаПалата Верховного Суду призначає розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними в ній матеріалами без виклику учасників справи.
Водночас Велика Палата Верховного Суду вважає за необхідне поінформувати учасників справи про її розгляд шляхом надіслання копій цієї ухвали.
Ураховуючи викладене та керуючись статтями 345 і 346 КАС України, Велика Палата Верховного Суду
УХВАЛИЛА:
1. Прийняти до розгляду справу № 820/4331/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Лідер-груп інтернешнл» до Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, треті особи: ОСОБА_3, Державне підприємство «Український медичний центр сертифікації», Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Лідомед-Біо», про визнання протиправним та скасування наказу, визнання недійсним свідоцтва.
2. Призначити справу до касаційного розгляду в порядку письмового провадження без виклику її учасників на26 червня 2018 року в приміщенні Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8.
3. Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О. С. Золотніков
Судді: Н. О. Антонюк Н. П. Лященко
С. В. Бакуліна О. Б. Прокопенко
В. В. Британчук Л. І. Рогач
Д. А. Гудима І. В. Саприкіна
В. І. Данішевська О. М. Ситнік
О. Р. Кібенко В. Ю. Уркевич
В. С. Князєв О. Г. Яновська
Л. М. Лобойко