Справа № 752/8858/18
Провадження № 2/752/4366/18
У Х В А Л А
05.05.2018 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Шкірай М.І., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна, суддя -
Встановив
Позивач звернувся до суді із вказаним позовом, в якому просить суд визнати за ним право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 та визнати за відповідачем право власності на 1/2 частину вказаної квартири.
Позивач звернувся до відповідача із вказаним позовом, однак, в порушення вимог ст. 175 ЦПК України позивач не виконав вимог, які ставляться до позовної заяви при зверненні до суду, які унеможливлюють відкриття провадження по справі, а сааме позивачем не в повному обсязі сплачено судовий збір.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Належним доказом про сплату судового збору є оригінал квитанції про його сплату.
Відповідно до звіту про оцінку майна виготовленого ТОВ «Агентство експертної оцінки України» вбачається, що вартість квартири АДРЕСА_1 станом на 18.04.2018 року складає 3 487 656 грн.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання позовної заяви майнового характеру фізичною особою або фізичною особою-підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно вимог Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік», прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01.01.2018 року складає 1762 грн.
Звертаючись із позовом позивач заявляє позовні вимоги відносно цілої квартири, а не 1/2 її частини.
Законодавство не містить будь-якого застереження відносно того, що заявляючи вимоги про визнання права власності на 1/2 частину вказаного майна позивач сплачує половину ставки судового збору.
Враховуючи вимоги ЗУ «Про судовий збір» ставка судового збору за позовом майнового характеру з ціною позову 3 487 656 грн. складає 8810 грн.
При зверненні із вказаним позовом позивачем надано оригінал квитанції, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 2643 грн.
Отже позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 6167 грн., на підтвердження чого надати оригінал квитанції.
Згідно ст.185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 ЦПК України, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статями 175 і 177 ЦПК України, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день її первісного подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи наведене, вважаю, що провадження у справі неможливо відкрити до усунення вказаних недоліків, а тому заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для їх усунення.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя -
Ухвалив
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя