ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
24 квітня 2018 року м.Херсон Справа № 12/74-Б-09
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. розглянувши подання державного виконавця у справіпорушеній за заявою Кредитора : Приватного підприємства "Фаворит-ІІІ"
до Боржника : Державного підприємства "Виробничий південний біотехнологічний центр" м.Херсон , провулок Янтарний,1, код ЄДРПОУ 00415468
про банкрутство
в с т а н о в и в:
Провадження у даній справі порушено ухвалою від 30.07.2009р. (т.1, а.с.1).
Ухвалою від 18.08.2009 введено процедуру розпорядження майном (т.1, а.с. 59 - 60). Оголошення про порушення справи надруковано в газеті "Голос України" за 03.09.2009 № 164 (4664).
Ухвалою від 28 жовтня 2010 р. суд затвердив реєстр вимог кредиторів.
Ухвалою від 16.01.2014 розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Косенка С.Г.
Провадження у справі триває на стадії розпорядження майном, враховуючи, що підприємство-боржник перебуває у переліку об'єктів державної власності, які не підлягають приватизації, у зв'язку з чим перехід до процедур санації чи ліквідації є неможливим. Пропозицій щодо укладення мирової угоди відсутні.
Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області звернулось до Господарського суду Херсонської області з Поданням та просить суд видати ухвалу про надання дозволу відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіальне управління юстиції у Херсонській області на звернення стягнення на майно боржника Державного підприємства "Виробничий південний біотехнологічний центр" за вимогами, на які не поширюється дія мораторію.
Дослідивши подання та додані до нього докази суд зазначає наступне.
Відповідно до п.9 ст.80 Господарського процесуального кодексу (ГПК) України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
З наявних документів, що долучені до Подання державного виконавця не вбачається факту надсилання (надання) їх копій іншим (будь-кому) учасникам справи.
Відповідно до ст. 169 ГПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення унормовано приписами ст.170 ГПК України.
Будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України.
Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.
Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Подання державного виконавця за формою та змістом не відповідає приписам ст.170 ГПК України, крім того, не містить посилання на жодну статтю Закону України "Про виконавче провадження", яка надає право державному виконавцю звертатись до господарського суду з поданням про надання дозволу державній виконавчій службі на звернення стягнення на майно боржника, що перебуває у процедурі банкрутства.
Так само Подання не містить будь-яких посилань на Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", що зобов'язує (надає повноваження) саме господарському суду розглядати заявлене Подання у межах справи про банкрутство та надавати дозвіл на звернення стягнення на майно державного підприємства.
За таких обставин, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої ст. 170 ГПК України , суд повертає її заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.169,170, 232-235 ГПК України , суд
у х в а л и в:
Повернути без розгляду Подання Головного територіального управління юстиції у Херсонській області про надання дозволу відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіальне управління юстиції у Херсонській області на звернення стягнення на майно боржника Державного підприємства "Виробничий південний біотехнологічний центр" за вимогами, на які не поширюється дія мораторію.
Додаток : Подання на 2-х аркушах та додатки - на 22-х аркушах.
Відповідно до ч.2 ст.235 ГПК України дана ухвала набирає
законно сили з моменту її підписання суддею. Згідно п.1 ст.255 ГПК України
дана ухвала не підлягає оскарженню
Ухвала підписана суддею
24.04.2018р.
Суддя Т.Г. Пінтеліна