Верховний
Суд
УХВАЛА
12 березня 2018 року
м. Київ
справа № 910/20607/17
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду:
Стратієнко Л.В.,
розглянувши касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України"
на постанову Київського апеляційного господарського суду
(головуючий - Власов Ю.Л., судді - Андрієнко В.В., Буравльов С.І.)
від 18.01.2018,
за позовом - товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Будівельні проекти"
до публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України", товариства з обмеженою відповідальністю "ПГ Інвест", приватного нотаріусу Київського міського нотаріального округу міста Києва Гунько Ірини Іванівни
про визнання договору частково недійсним
ВСТАНОВИВ:
17.02.2017 ПАТ "Державний ощадний банк України" звернулося з касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного господарського суду від 18.01.2018 у справі № 910/20607/17 до суду касаційної інстанції.
Касаційна скарга публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" не відповідає вимогам статті 290 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 290 Господарського процесуального кодексу до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте до касаційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору встановлюються у розмірі 1 (одного) прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 7 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції чинній з 15.12.2017).
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1 762,00 грн.
У зв'язку із тим, що ПАТ "Державний ощадний банк України" подало касаційну скаргу 17.02.2017 на постанову Київського апеляційного господарського суду від 18.01.2018, то при подачі цієї касаційної скарги останній повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1 762,00 грн (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Проте, відповідачем за меморіальним ордером № 493 від 05.02.2018 сплачено лише 1 600,00 грн, тобто на 162,00 грн менше від суми судового збору, що підлягає сплаті у даному випадку.
Згідно з частиною 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки суд касаційної інстанції має застосовувати вказані вимоги до касаційних скарг, то у зв'язку з недоплатою судового збору, відповідачу необхідно усунути недоліки касаційної скарги та надати суду оригінал документу, що підтверджує доплату судового збору у розмірі 162,00 грн.
Враховуючи викладене касаційна скарга подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, а тому підлягає залишенню без руху на підставі частини 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 174, 234, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 18.01.2018 у справі № 910/20607/17 залишити без руху.
2. Надати публічному акціонерному товариству "Державний ощадний банк України" строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
3. Роз'яснити публічному акціонерному товариству "Державний ощадний банк України", що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали скарга вважатиметься неподаною та буде повернута скаржнику.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Л. Стратієнко