Провадження № 2/392/870/17
УХВАЛА
16 листопада 2017 року м. Мала Виска
Маловисківський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді Березія Ю.А.,
при секретарі Кальній М.О.,
з участю позивача ОСОБА_1,
представника позивача адвоката ОСОБА_2,
представника відповідачів ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – ОСОБА_4, до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Маяк», ОСОБА_5, Маловисківської міської ради Кіровоградської області про визнання недійсним і скасування рішення учасника та рішення загальних зборів, скасування державної реєстрації, визнання права на частку в майні,
В С Т А Н О В И В :
Представник відповідача заявила клопотання про з’ясування чи складав заповіти за життя померлий ОСОБА_6, обсяг його спадщини, а також про покладання обов’язку на позивача ОСОБА_1 повідомити інших спадкоємців про відкриття спадщини та не позбавляти їх права на спадщину.
Представник позивача висловила думку про можливість задоволення клопотання представника відповідача в частині встановлення наявності заповітів після смерті ОСОБА_6 і обсягу спадщини. В іншій частині клопотання, на думку представника, не підлягає задоволенню, тому, що воно не відноситься до предмету спору за пред’явленим позовом.
Позивач підтримав думку свого представника.
Заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі, суд дійшов висновку про те, що клопотання представника відповідача підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до частин 2 і 4 статті 11 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.
Суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджує про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається з пункту 3 прохальної частини позовної заяви, позивач ОСОБА_1 вимагає визнати за ним 15 часток майна сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Маяк» в порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_6, який помер 18 травня 2017 року.
Тому, в матеріалах спадкової справи щодо майна померлого ОСОБА_6 можуть бути фактичні дані, які мають значення для вирішення справи.
Між тим, відповідно до частин 1 і 2 статті 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи (за винятком тих осіб, які не мають цивільної процесуальної дієздатності), в інтересах яких заявлено вимоги.
Відповідно до статті 1 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Системний аналіз вищезазначених законів вказує на те, що чинний ЦПК України не передбачає порядку заміни позивача чи залучення до участі в справі інших позивачів.
Права і обов’язки спадкоємців урегульовано статтями 1216 – 1308 ЦК України.
Вимоги представника відповідача про покладання обов’язку на позивача про вчинення дій щодо реалізації права на спадкування інших спадкоємців, виходять за межі пред’явленого позову, а тому не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 209-210 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Клопотання представника відповідача задовольнити частково.
Витребувати у Маловисківської районної державної нотаріальної контори належним чином завірену копію спадкової справи щодо майна ОСОБА_6, який помер 18 травня 2017 року в м. Мала Виска Кіровоградської області.
Вищезазначені документи направити до суду безпосередньо, а у разі неможливості подати докази, повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
суддя