28.09.2017
№ 637/897/17
№ 2/637/373/17
У Х В А Л А
Іменем України
28 вересня 2017 року с.м.т. Шевченкове
Суддя Шевченківського районного суду Харківської області Островська Н.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову ,-
в с т а н о в и в :
У серпні 2017 року позивач звернувся до суду з вимогами про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого приватним нотаріусом ОСОБА_2 на ім’я ОСОБА_3 недійсним, визнання за ним права власності на 1/2 частину квартири, яка розташована за адресою: вул. Бурлуцька-14, кв.-10, с.м.т. Шевченкове, Шевченківського району, Харківської області, що належала на праві часткової власності ОСОБА_4 на підставі прийняття спадщини після його смерті, визнання недійсним договору купівлі-продажу вищезазначеної квартири, укладеного ОСОБА_3 та ОСОБА_5 та витребування на його користь з незаконного володіння ОСОБА_5 1/2 частини квартири, яка належала на праві часткової власності ОСОБА_4 на підставі прийняття ним спадщини.
Ухвалою судді від 31.08.2017 року позовну заяву залишено буз руху, позивачу надано строк для усунення недоліків, що виконано останнім, надавши уточнений позов до суду.
З позовом до суду направлено заяву про забезпечення позову, недоліки якої були самостійно виправлені позивачем та 04.09.2017 року направлено до суду. У заяві позивач просить накласти арешт на 1/2 квартири за адресою: с.м.т. Шечвенкове, вул. Бурлуцька 14/10, заборонивши ОСОБА_6 відчужувати її та здійснювати з нею будь-які інші дії, оскільки неприйняття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Розглянувши заяву з доданими до позову документами, суд дійшов наступного.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо неприйняття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно ч. 1 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується шляхом накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачу і знаходяться у нього або в інших осіб, забороною вчиняти певні дії та інше.
Суд, застосовуючи вид забезпечення позову, враховує відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
У відповідності до ч. 3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником спірної квартири є ОСОБА_6.
Таким чином, заходи забезпечення позову повинні відповідати заявленим вимогам, тобто бути безпосередньо пов"язаними з предметом спору, бути співмірними заявленим вимогам, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення. Судом також враховується охорона прав і інтересів інших осіб, які беруть участь у справі.
Враховуючи те, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, суд, захищаючи законні інтереси позивача, вважає, що заява підлягає частковому задоволенню з зазначенням виду забезпечення позову у вигляді заборони відчуження 1/2 частини спірного майна щодо якого визначено власника.
Керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Заяву задовольнити частково.
Заборонити відчуження 1/2 частини спірного майна - квартири, загальною площею 33.2 кв.м., розташованої за адресою: Харківська область, Шевченківський район, с.м.т. Шевченкове, АДРЕСА_1. Номер запису про право власності: 13895616, власником майна є ОСОБА_6, яка проживає за адресою: Шевченківський район, с.м.т. Шевченкове, вул. Бурлуцька,14/9 Реєстраційний номер обєкта нерухомого майна: 886703163257.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно, а після її виконання направити копію ухвали ОСОБА_3 /с.м.т. Шевченкове, вул. Бурлуцька, 14/10/ та ОСОБА_6 /с.м.т. Шевченккове, вул. Бурлуцька, 14/9/.
Згідно з ч.10 ст. 153 ЦПК оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Шевченківський районний суд Харківської області шляхом подачі у 5-ти денний строк, з дня її проголошення апеляційної скарги..
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Шевченківського районного суду
Харківської області ОСОБА_7