31.08.2017
№ 637/897/17
№ 2/637/373/17
У Х В А Л А
Іменем України
31 серпня 2017 року с.м.т. Шевченкове Суддя Шевченківського районного суду Харківської області Островська Н.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом недійсним, визнання права власності на 1/2 частину квартири в порядку спадкування за законом, визнання договору купівлі-продажу квартири недійсним та витребування майна із чужого незаконного володіння ,-
в с т а н о в и в :
У серпні 2017 року позивач звернувся до суду з вимогами про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого приватним нотаріусом ОСОБА_5 на ім’я ОСОБА_2 недійсним, визнання за ним права власності на 1/2 частину квартири, яка розташована за адресою: вул. Бурлуцька-14, кв.-10, с.м.т. Шевченкове, Шевченківського району, Харківської області, що належала на праві часткової власності ОСОБА_6 на підставі прийняття спадщини після його смерті, визнання недійсним договору купівлі-продажу вищезазначеної квартири між ОСОБА_2 та ОСОБА_7 та витребування на його користь з незаконного володіння ОСОБА_7 1/2 частини квартири, яка належала на праі часткової власності ОСОБА_6 на підставі прийняття ним спадщини після його смерті.
Дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана без додержання вимог ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України.
У відповідності до положень ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору. У разі пред’явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення. Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.
Згідно абз. 1 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Натомість, у позові не зазначено доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. Поданий позов не містить ціни та оцінки спірного майна станом на день подання позову до суду, що унеможливлює визначення судом суми для сплати судового збору у відповідності до вимог законодавства.
Крім того, поданий позов містить одночасно по дві вимоги майнового та немайнового характеру, а судовий збір сплачено за вимогу майнового характеру у мінімальному розмірі, без визначення остаточної ціни позову щодо вимог майнового характеру та урахуванні при сплаті судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 119 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави для залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст. 121 Цивільного процесуального кодексу України ,-
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом недійсним, визнання права власності на 1/2 частину квартири в порядку спадкування за законом, визнання договору купівлі-продажу квартири недійсним та витребування майна із чужого незаконного володіння – залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків тривалістю п’ять днів з дня отримання позивачем ухвали про залишення заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява буде вважатися неподаною та буде повернута зі всіма доданими документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Шевченківського
районного суду ОСОБА_8