ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
04 липня 2017 року 804/2223/17
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії: головуючого судді Сидоренко Д.В., судді Кононенко О.В., судді Єфанової О.В. перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Департаменту захисту економіки Національної поліції України про визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА _1 звернувся до суду з позовом до Департаменту захисту економіки Національної поліції України про визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Ухвалами суду від 25.04.2017 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено до судового розгляду.
В судовому засіданні 14.06.2017 року оголошено перерву до 07.07.2017 року.
19.06.2017 року від відповідача - Департаменту захисту економіки Національної поліції України на електронну пошту суду надійшла копія клопотання про участь у судових засіданнях у справі №804/2223/17 в режимі відеоконференції, у зв'язку із відсутністю коштів на відрядження.
Відповідно до частин 1-3 статті 122-1 Кодексу адміністративного судочинства України суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. Питання про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності про це клопотання сторони.
Зазначений спосіб участі сторони в судовому засіданні в режимі відеоконференції має винятковий характер, у зв'язку з чим повинні існувати об'єктивні причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Втім, у клопотанні про проведення судового засідання в режимі відеоконференції заявник наводить лише доводи про відсутність коштів на відрядження, однак не надає доказів на підтвердження обставин, які б свідчили про неможливість забезпечення присутності представника у судовому засіданні в приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
За таких обставин, суд вважає за необхідне відмовити в задоволені клопотання.
Крім того, слід зазначити, що приміщення Дніпропетровського окружного адміністративного суду по вулиці Академіка Чекмарьова, 5 у місті Дніпрі не забезпечено технічними засобами для участі особи у засіданні суду в режимі відеоконференції.
Разом з цим, за неможливості прибути до суду відповідач наділений правом подання клопотання про розгляд справи судом за його відсутності, надавши на пропозицію суду, у разі необхідності, заперечення на позовну заяву та докази на підтвердження власної правової позиції. За потреби додаткові документи будуть витребувані відповідною ухвалою суду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 122-1, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання Департаменту захисту економіки Національної поліції України про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, призначеного на 07.07.2017 року о 15 год. 30 хв..
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Судді
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4