ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Театральна, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
_____________________________________________________________________
УХВАЛА
24 листопада 2016 року Справа № 923/1494/15
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. при секретарі Крутьковій В.О., розглянувши справу
за заявою Херсонської ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області
до Приватного підприємства "Серпень-2003" місцезнаходження: 73000, м. Херсон, пр.Мідний,буд.51, ідентифікаційний номер код ЄДРПОУ 32618670
про визнання банкрутом
за участю представників: від кредитора: Васьова А.В. дов. № 2421/9/21-03-10-26 від 17.02.2016р.
від боржника: розпорядник майна арбітражний керуючий Бєлоусов І.В.
Запис розгляду судової справи здійснюється за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу "Оберіг".
Для архівного оригіналу звукозапису надано диск CD-R, серійний номер С 00254.
в с т а н о в и в:
Кредитор - Державна податкова інспекція у м. Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області звернулася до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника, мотивуючи свої вимоги неспроможністю останнього задовольнити на протязі більше трьох місяців вимоги по сплаті заборгованості по податкових платежах до бюджету, безспірний розмір яких становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.
Ухвалою господарського суду від 31.08.2015р. порушено провадження у справі про банкрутство боржника, визнано вимоги ініціюючого кредитора до боржника, введено процедуру розпорядження майном, призначено розпорядника майна, якого зобов'язано подати до суду реєстр вимог кредиторів та призначено дату попереднього засідання суду.
Ухвалою господарського суду від 29.10.2015р. затверджено реєстр вимог кредиторів, розпорядника майна зобов'язано скликати і провести перші загальні збори кредиторів, яким утворити комітет кредиторів і визначитися щодо подальшої процедури банкрутства боржника.
Постановою господарського суду від 23.11.2015р. боржника визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Бєлоусова І.В., якого зобов'язано здійснити ліквідаційну процедуру і подати до суду звіт і ліквідаційний баланс банкрута,
Пунктом 2 постанови суд визнав боржника банкрутом, відкрив щодо нього ліквідаційну процедуру строком на два місяці, призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Бєлоусова Ігоря Влентиновича, (свідоцтво № 866 від 24.04.2013р., поштова адреса: 73000, АДРЕСА_1) та зобов'язав його здійснити повноваження ліквідатора згідно ст.ст. 37 - 47 Закону, щомісяця надавати повні звіти суду та кредиторам, після закінчення ліквідаційної процедури подати суду звіт та ліквідаційний баланс боржника згідно ст. 46 Закону.
Ухвалою від 30.08.2016р. суд продовжив строк ліквідаційної процедури і повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Бєлоусова Ігоря Валентиновича до 23.11.2016р.
До суду надійшов звіт ліквідатора Бєлоусова І.В. про проведену роботу, заявлено клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури ПП "Серпень" та повноважень ліквідатора на 6 місяців. Клопотання мотивовано тим, що ліквідатором здійснюється заходи по направленню усіх зібраних матеріалів до правоохоронних органів про притягнення засновника ПП "Серпень-2003" ОСОБА_4 до кримінальної відповідальності за доведення підприємства до банкрутства.
У засіданні 24.11.2016р. розглянуто звіт ліквідатора, присутній представник кредитора підтримав заявлене ліквідатором клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута та повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Бєлоусова І.В.
Статтею 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що строк ліквідаційної процедури може тривати 12 місяців.
Відповідно до ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо:
1) боржник не внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
2) юридичну особу, яка є боржником, припинено в установленому законодавством порядку, про що є відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
3) у провадженні господарського суду є справа про банкрутство того ж боржника;
4) затверджений звіт керуючого санацією боржника в порядку, передбаченому цим Законом;
5) затверджена мирова угода в порядку, передбаченому цим Законом;
6) затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом;
7) боржник виконав усі зобов'язання перед кредиторами;
8) до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог;
9) згідно із законом справа не підлягає розгляду в господарських судах України;
10) підприємницька діяльність фізичної особи - підприємця, яка є боржником, припинена в установленому законодавством порядку, про що зроблено відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
11) господарським судом не встановлені ознаки неплатоспроможності боржника;
12) в інших випадках, передбачених законом.
З урахуванням положень ст.ст. 37 та 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", станом на 24.11.2016р. припинити провадження справі неможливо без подання остаточного підсумкового звіту ліквідатора з наданням ліквідаційного балансу боржника.
Клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури з урахуванням представника кредитора судом задовольняється.
Суд у попередніх ухвалах звертав особливу увагу учасників провадження, що відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор виконує свої обов'язки з дня свого призначення, а не рівномірно протягом 12 місяців.
За таких обставин суд зобов'язував ліквідатора прискорити здійснення ліквідаційної процедури належним чином та діючи сумлінно.
Крім того, суд окремо застерігає ліквідатора, що пунктом 3 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" прямо встановлено наступне : " Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна."
Факти повної відсутності у підприємства-боржника будь-якого майна, майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси доведені наявними у справі належними та допустимими доказами, наданими ініціюючим кредитором ще у серпні 2015 року. Інших майнових активів ліквідатором протягом усього строку ліквідаційної процедури також не виявлено.
Разом з тим, станом на день розгляду справи ліквідатором не виконаний даний обов'язок, та всупереч приписів пункту 3 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідаційний баланс ліквідатором до суду не подано.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 37- 48, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
у х в а л и в:
1. Продовжити строк ліквідаційної процедури і повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Бєлоусова Ігоря Валентиновича до 6 місяців.
2. Зобов'язати ліквідатора боржника Бєлоусова І.В. прискорити проведення ліквідаційної процедури банкрута з урахуванням приписів пункту 3 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", надавати суду звіти про виконання повноважень та всі наявні документи про здійснення повноважень без нарастаючого підсумку, а за конкретний проміжок часу; надати звіт та ліквідаційний баланс боржника без зволікання.
Суддя Т.Г. Пінтеліна