Провадження № 2/346/31/16
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2016 р.
м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
у
складі: головуючого-судді Хільчука І.І.,
секретаря Олексюк Г.І.,
з участю: представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
представника третьої особи ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Коломия справу за позовом Коломийсько-Чернівецької Єпархії Української греко-католицької церкви до ОСОБА_5, треті особи без самостійних вимог на стороні позивача: ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, Слобідська сільська рада про визнання договорів купівлі-продажу, Державних актів на земельні ділянки недійсними, визнання права власності на майно та скасування державної реєстрації права власності, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з даним позовом 13.05.2015 року, підтримуючи який в судовому засіданні його представники, пояснили, що 29 грудня 2006 року приватним нотаріусом Коломийського міського нотаріального округу Галян Г.М. посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки (№ Д-1188 в реєстрі) за яким ОСОБА_10 продав, а ОСОБА_11 купив земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,2963 га, що знаходиться в АДРЕСА_1 і 19 лютого 2007 року ОСОБА_11 було видано Державний акт на право приватної власності на вищезазначену земельну ділянку.
Крім того, 29 грудня 2006 року нотаріусом Галян Г.М. посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки (№ Д-1190 в реєстрі) за яким ОСОБА_10 продав, а ОСОБА_11 купив у нього земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,6178 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, а 19 лютого 2007 року ОСОБА_11 було видано Державний акт на право приватної власності на вищезазначену земельну ділянку.
05 березня 2007 року приватним нотаріусом Коломийського районного нотаріального округу Досин Н.Ф. посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки (№ 694 в реєстрі) за яким ОСОБА_7 продала, а ОСОБА_11 купив земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,1587 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, а 15 травня 2007 року ОСОБА_11 було видано Державний акт на право приватної власності на вищезазначену земельну ділянку.
Також, 15 липня 2009 року нотаріусом Коломийського районного нотаріального округу Григорець М.В. посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки (№ 1871 в реєстрі) за яким ОСОБА_8 продала, а ОСОБА_11 купив земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,1047 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, а 15 листопада 2009 року ОСОБА_11 було видано Державний акт на право приватної власності на вищезазначену земельну ділянку.
А, ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_11 помер, про що 22 травня 2013 року складено відповідний актовий запис за № 241 і після його смерті відкрилася спадщина за законом та спадкоємцем другої черги є відповідач, брат померлого, ОСОБА_5.
ОСОБА_11, будучи правлячим архієреєм Коломийсько-чернівецької єпархії (єпископом), придбавав нерухоме майно, мав відкриті рахунки в банках за кошти Коломийсько-Чернівецької єпархії, кошти отримані від благодійних організацій та фізичних осіб. Однак, покупцем нерухомого майна значилась не Коломийсько-Чернівецька єпархія, а ОСОБА_11 як фізична особа.
Наведене свідчить, що в дійсності ОСОБА_11 не був покупцем вищезазначених земельних ділянок в урочищі «Кичера», а тому єпархія вимушено звернулася до суду.
Необхідність в купівлі ОСОБА_11 земельних ділянок в АДРЕСА_1 мала намір побудувати на даних земельних ділянках молодіжний реколекційний центр.
Так, 07 лютого 2007 року Коломийсько-Чернівецькою єпархією на бланку єпархії було направлено листа голові Коломийської районної державної адміністрації, яким передано прохання направити комісію по визначенню місця будівництва житлового будинку (відпочинкового типу) в АДРЕСА_1
Також, 08 листопада 2007 року рішенням Слобідської сільської ради № 495-12/2007 було надано дозвіл на зміну цільового призначення земельних ділянок з ведення особистого селянського господарства для будівництва молодіжного реколекційного центру. В 2008 році Коломийським міжрайонним проектно-виробничим бюро було розроблено містобудівне обґрунтування на будівництво молодіжного реколекційного центру, а не на будівництво житлового будинку на себе.
Згідно розписок наданих отцем ОСОБА_14 - адміністратором церкви влм. Юрія с. Слобода підтверджено, що за дорученням правлячого архієрея Коломийсько-чернівецької єпархії ОСОБА_11 ним передавалися грошові кошти на різні потреби щодо придбання вищезазначених земельних ділянок, проведення їхньої державної реєстрації, виготовлення документації і т.д.
Розписками від попередніх власників вищезазначених земельних ділянок підтверджено, що ними було отримано грошові кошти за продані земельні ділянки від єпископа ОСОБА_11, як правлячого архієрея Коломийсько-чернівецької єпархії та о. ОСОБА_14.
Наведене свідчить, що сторони мали на увазі вчинити договір купівлі-продажу земельних ділянок, однак приховали - сторону правочину, а саме покупця: в договорі купівлі-продажу зазначено фізичну особу - ОСОБА_11, тоді як фактичним покупцем була Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ. Обставиною яка перешкоджала оформити договори купівлі-продажу земельних ділянок на належного покупця була ст.82 ЗК України, яка передбачала, що юридичні особи можуть набувати у власність за договорами купівлі-продажу земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності. Хоча дана стаття не містить прямого обмеження на набуття юридичними особами земельних ділянок не для ведення підприємницької діяльності, однак на момент укладення договорів купівлі-продажу нотаріусами вимоги ст. 82 ЗК витлумачувались як заборона, тому єпископом ОСОБА_11 було прийнято рішення про оформлення договорів купівлі продажу на своє ім'я. Згодом в ЗК України були внесені відповідні зміни.
Таким чином, ОСОБА_11 не був покупцем земельних ділянок, укладені договори купівлі-продажу земельних ділянок є удаваними правочинами в частині покупця, оскільки земельні ділянки фактично придбані за грошові кошти Коломийсько-Чернівецької єпархії. Наведене свідчить, що угоди укладені ОСОБА_11 без вільного волевиявлення оформити на себе, як на фізичну особу за наявності волевиявлення укласти такі угоди на єпархію, проте такому волевиявленню послужили труднощі у реєстрації права власності на землю за єпархією, як юридичною особою, через не унормованість в чинному законодавстві питання набуття права власності на землю неприбутковими організаціями на момент укладення угод.
Крім того, стороною в договорах купівлі-продажу є особа з особливим статусом, а саме релігійна організація, єпархія, яка відокремлена від держави, і яка у своїй діяльності керується в першу чергу канонічним законодавством з врахуванням вимог державного права. Єпископ в силу свого особливого стану не може займатись комерційною чи іншою діяльністю і отримувати від неї доходи особисто, як фізична особа. На час виконання своїх обов'язків Єпископ живе і утримується на кошти єпархії, яка забезпечує його всім необхідним. Якщо єпископ придбаває майно, то тільки за кошти єпархії і тільки в інтересах єпархії. Крім того, єпархія є неприбутковою організацією, не використовує працю найманих працівників і відповідно не оплачує їхню працю. Виходячи з наведеного у єпископа відсутні кошти для придбання ним особистого майна, за виключенням успадкованого або подарованого.
За таких обставин, враховуючи, що вищезазначені земельні ділянки були придбані за кошти та для потреб Коломийсько-Чернівецької єпархії, однак оформлені на ОСОБА_11, як на фізичну особу, вважають, що слід визнати недійсними вищезазначені договори купівлі-продажу однак лише в частині, що стосується покупця і покупцем за цим договором слід визнати Коломийсько-Чернівецьку єпархію, а також вважають, що Коломийсько-Чернівецька єпархія вправі визнати за нею право власності на нерухоме майно.
Просять суд визнати недійсними:
*договори купівлі-продажу земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства площами: 0,2963 га, 0,6178 га , 0,1587 га, 0,1047 га, що знаходяться в АДРЕСА_1, посвідчених 29 грудня 2006 року приватним нотаріусом Коломийського міського нотаріального округу Галян Г.М. та зареєстрований в реєстрі за № Д-1188 , 05 березня 2007 року приватним нотаріусом Коломийського районного нотаріального округу Досин Н.Ф. та зареєстрований в реєстрі за № 694, а також 15 липня 2009 року приватним нотаріусом Коломийського районного нотаріального округу Григорець М.В. та зареєстрований в реєстрі за № 1871 в частині, що стосується покупця;
*Державні акти на право приватної власності на вказані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться в АДРЕСА_1 від 19 лютого 2007 року, 15 травня 2007 року, 16 листопада 2009 року.
Визнати покупцем за вказаними договорами купівлі-продажу земельних ділянок Коломийсько-Чернівецьку єпархію Української греко-католицької церкви.
А також, визнати за Коломийсько-Чернівецькою єпархією Української греко-
католицької церкви право власності на перелічені земельні ділянки з кадастровими № НОМЕР_1, № НОМЕР_2, № НОМЕР_3, № НОМЕР_4.
Скасувати державну реєстрацію права власності за ОСОБА_11
Михайловичем на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства
площами 0,1047 га, 0,1587 га, 0,6178 га, 0,2963 га, що знаходяться в АДРЕСА_1
Відповідач ОСОБА_5 та його представник не визнали позов та пояснили, що брат - ОСОБА_11 при житті, будучи єпископом придбавав майно, в тому числі земельні ділянки для власних потреб і за власні кошти, мав намір будувати для себе будинок, а договори купівлі - продажу земельних ділянок укладені відповідно до закону та нотаріусом не встановлено іншого наміру при їх укладенні. Підчас судового розгляду не звертались із заявами щодо пропуску позивачем строку для звернення з даними позовом, а тільки в судових дебатах представник відповідача вказала на пропуск позивачем строку позовної давності , мотивує тим, що спірні правовідносини по укладенні договорів купівлі - продажу земельних ділянок мали місце в 2006-2009 роках.
Представник третьої особи Слобідської сільської ради визнав позов повністю і просить його задовольнити.
Решту представники третіх осіб ОСОБА_8./а.с.148/, ОСОБА_6./спадкоємець ОСОБА_15./ /а.с.148,157/визнали позов і звернулись із заявами про розгляд справи у їх відсутності, а третя особа ОСОБА_7 була належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи в тому числі через засоби масової інформації і суд вважає за можливе слухати справу у її відсутності, за наявних доказів.
Заслухавши пояснення представників сторін, відповідача та представника третьої особи, свідка, дослідивши письмові докази у справі, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з таких підстав.
Встановлено, що 29 грудня 2006 року приватним нотаріусом Коломийського міського нотаріального округу Галян Г.М. посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки (№ Д-1188 в реєстрі) за яким ОСОБА_10 продав, а ОСОБА_11 купив земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,2963 га, що знаходиться в АДРЕСА_1 і 19 лютого 2007 року ОСОБА_11 було видано Державний акт на право приватної власності на вищезазначену земельну ділянку.
Також, 29 грудня 2006 року нотаріусом Галян Г.М. посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки (№ Д-1190 в реєстрі) за яким ОСОБА_10 продав, а ОСОБА_11 купив у нього земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,6178 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, а 19 лютого 2007 року ОСОБА_11 було видано Державний акт на право приватної власності на вищезазначену земельну ділянку.
А, 05 березня 2007 року приватним нотаріусом Коломийського районного нотаріального округу Досин Н.Ф. посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки (№ 694 в реєстрі) за яким ОСОБА_7 продала, а ОСОБА_11 купив земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,1587 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, а 15 травня 2007 року ОСОБА_11 було видано Державний акт на право приватної власності на вищезазначену земельну ділянку.
Крім того, 15 липня 2009 року нотаріусом Коломийського районного нотаріального округу Григорець М.В. посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки (№ 1871 в реєстрі) за яким ОСОБА_8 продала, а ОСОБА_11 купив земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,1047 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, а 15 листопада 2009 року ОСОБА_11 було видано Державний акт на право приватної власності на вищезазначену земельну ділянку.
А, ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_11 помер, про що 22 травня 2013 року складено відповідний актовий запис за № 241 і після його смерті відкрилася спадщина за законом та спадкоємцем другої черги є відповідач, брат померлого, ОСОБА_5.
Доведено, що за життя ОСОБА_11, будучи правлячим архієреєм Коломийсько-чернівецької єпархії (єпископом), придбавав нерухоме майно, мав відкриті рахунки в банках за кошти Коломийсько-Чернівецької єпархії, кошти отримані від благодійних організацій та фізичних осіб. Однак, покупцем нерухомого майна значилась не Коломийсько-Чернівецька єпархія, а ОСОБА_11 як фізична особа і наведене свідчить, що в дійсності ОСОБА_11 не був покупцем вищезазначених земельних ділянок в урочищі «Кичера», а тому єпархія звернулася до суду.
Судом перевірено, що необхідність в купівлі ОСОБА_11 земельних ділянок в АДРЕСА_1 мала намір побудувати на даних земельних ділянках молодіжний реколекційний центр і тому 07 лютого 2007 року єпархією на своєму бланку було направлено листа голові Коломийської районної державної адміністрації, яким передано прохання направити комісію по визначенню місця будівництва житлового будинку (відпочинкового типу) в АДРЕСА_1 А, 08 листопада 2007 року рішенням Слобідської сільської ради № 495-12/2007 було надано дозвіл на зміну цільового призначення земельних ділянок з ведення особистого селянського господарства для будівництва молодіжного реколекційного центру. В 2008 році Коломийським міжрайонним проектно-виробничим бюро було розроблено містобудівне обґрунтування на будівництво молодіжного реколекційного центру, а не на будівництво житлового будинку на єпископа.
Також згідно розписок наданих отцем ОСОБА_14 - адміністратором церкви влм. Юрія с. Слобода підтверджено, що за дорученням правлячого архієрея Коломийсько-чернівецької єпархії ОСОБА_11 ним передавалися грошові кошти на різні потреби щодо придбання вищезазначених земельних ділянок, проведення їхньої державної реєстрації, виготовлення документації і т.д., що підтверджено в судовому засіданні свідком ОСОБА_14.
Розписками від попередніх власників вищезазначених земельних ділянок підтверджено, що ними було отримано грошові кошти за продані земельні ділянки від єпископа ОСОБА_11, як правлячого архієрея Коломийсько-чернівецької єпархії та о. ОСОБА_14.
Встановлено судом, що сторони мали на увазі вчинити договір купівлі-продажу земельних ділянок, однак приховали - сторону правочину, а саме покупця: в договорі купівлі-продажу зазначено фізичну особу - ОСОБА_11, тоді як фактичним покупцем була Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ. Обставиною яка перешкоджала оформити договори купівлі-продажу земельних ділянок на належного покупця була ст.82 ЗК України, яка передбачала, що юридичні особи можуть набувати у власність за договорами купівлі-продажу земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності. Хоча дана стаття не містить прямого обмеження на набуття юридичними особами земельних ділянок не для ведення підприємницької діяльності, однак на момент укладення договорів купівлі-продажу нотаріусами вимоги ст. 82 ЗК витлумачувались як заборона, тому єпископом ОСОБА_11 було прийнято рішення про оформлення договорів купівлі продажу на своє ім'я. Згодом в ЗК України були внесені відповідні зміни.
Також в судовому засіданні довели представники позивача, що з договорами купівлі-продажу, Державними актами на землю та іншими документами представники позивача ознайомились після смерті єпископа ОСОБА_11, оскільки вони спершу знаходились у о.ОСОБА_14, а за 6 місяців до смерті єпископа ОСОБА_11 знаходились особисто у нього в сейфі, тому є підстави вважати, що ОСОБА_11 не був покупцем земельних ділянок, а укладені договори купівлі-продажу земельних ділянок є удаваними правочинами в частині покупця, оскільки земельні ділянки фактично придбані за грошові кошти Коломийсько-Чернівецької єпархії. Наведене свідчить, що угоди укладені ОСОБА_11 без вільного волевиявлення оформити на себе, як на фізичну особу за наявності волевиявлення укласти такі угоди на єпархію, проте такому волевиявленню послужили труднощі у реєстрації права власності на землю за єпархією, як юридичною особою, через не унормованість в чинному законодавстві питання набуття права власності на землю неприбутковими організаціями на момент укладення угод.
Крім того, стороною в договорах купівлі-продажу є особа з особливим статусом, а саме релігійна організація, єпархія, яка відокремлена від держави, і яка у своїй діяльності керується в першу чергу канонічним законодавством з врахуванням вимог державного права. Єпископ в силу свого особливого стану не може займатись комерційною чи іншою діяльністю і отримувати від неї доходи особисто, як фізична особа. На час виконання своїх обов'язків Єпископ живе і утримується на кошти єпархії, яка забезпечує його всім необхідним. Якщо єпископ придбаває майно, то тільки за кошти єпархії і тільки в інтересах єпархії. Крім того, єпархія є неприбутковою організацією, не використовує працю найманих працівників і відповідно не оплачує їхню працю. Виходячи з наведеного у єпископа відсутні кошти для придбання ним особистого майна, за виключенням успадкованого або подарованого.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно ч. 1 ст. 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною вимог, які встановлені ч. 1-3, 5 та 6 ст. 203 ЦК України.
Відповідно до ч. 5 ст. 203 ЦК України правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.
Згідно ст. 217 ЦК України недійсність окремої частини правочину не має наслідків недійсності інших його частин і правочину в цілому, якщо можна припустити, що правочин був би вчинений і без включення до нього недійсної частини.
За таких обставин, враховуючи, що вищезазначені земельні ділянки були придбані за кошти та для потреб Коломийсько-Чернівецької єпархії, однак оформлені на ОСОБА_11, як на фізичну особу, суд вважає, що слід визнати недійсними вищезазначені договори купівлі-продажу однак лише в частині, що стосується покупця і покупцем за цим договором слід визнати Коломийсько-Чернівецьку єпархію, а також що слід визнати за Коломийсько-Чернівецькою єпархією право власності на спірне майно.
Згідно із ст. 13 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» передбачено, що релігійна організація визнається юридичною особою з моменту реєстрації її статуту (положення). Релігійна організація як юридична особа користується правами і несе обов'язки відповідно до чинного законодавства і свого статуту (положення), а в ч. 4 ст. 81 ЦК України зазначено, що правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення і відповідно до ст. 87 ЦК України юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
У відповідності до ст. 89 ЦК України юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення. До єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом і Коломийсько-Чернівецька єпархія відповідно до вищезазначених вимог є юридичною особою, статут якої зареєстрований у встановленому законом порядку.
Статтею 17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» закріплено, що релігійні організації мають право використовувати для своїх потреб будівлі і майно, що надаються їм на договірних засадах державними, громадськими організаціями або громадянами.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» релігійні організації володіють, користуються і розпоряджаються майном, яке належить їм на праві власності.
Також у власності релігійних організацій можуть бути будівлі, предмети культу, об'єкти виробничого, соціального і добродійного призначення, транспорт, кошти та інше майно, необхідне для забезпечення їх діяльності.
Крім того, релігійні організації мають право власності на майно, придбане або створене ними за рахунок власних коштів, пожертвуване громадянами, організаціями або передане державою, а також придбане на інших підставах, передбачених законом.
Щодо заявленого в судових дебатах усного клопотання з приводу пропуску позивачем строку позовної давності суд оцінює критично дане клопотання та пояснення, оскільки для позивача стало відомо про його порушене право тільки після смерті єпископа ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_1 року і позивач вже 06.12.2013 року звернулися з позовом до суду, тому ними не пропущено строк позовної давності і суд не вправі застосовувати положення ст.267 ЦК України.
Наведене стверджується копіями: статуту в новій редакції релігійної організації єпархіального управління Коломийсько-Чернівецьку єпархії Української греко-католицької церкви/а.с.12-18/, довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій /а.с.19/, свідоцтва про смерть ОСОБА_11/а.с.22/, грамоти єпископа ОСОБА_11/а.с.23/, договорами купівлі-продажу земельних ділянок ОСОБА_10 та ОСОБА_11 від 29 грудня 2006 року з витягом із державного реєстру /а.с.25-26,28-29/ та Державних актів на право приватної власності на вказані земельні ділянки/а.с.27, 30/, договору купівлі-продажу земельної ділянки ОСОБА_7 ОСОБА_11 від 05 березня 2007 року з витягом із державного реєстру/а.с.31-33/, та Державного акту на право приватної власності на вказану земельну ділянку/а.с.34/, договору купівлі-продажу земельної ділянки ОСОБА_8 ОСОБА_11 від 15 липня 2009 року з витягом із державного реєстру/а.с.35-39/, та Державного акту на право приватної власності на вказану земельну ділянку/а.с.40/, розписок про отримання коштів за земельну ділянку ОСОБА_7,ОСОБА_8, ОСОБА_10, ОСОБА_16/а.с.43,44,45.45,46,47/, листа в РДА /а.с.48/, рішення Слобідської сільради від 08.11.2007 р. /а.с.49/, інженерної характеристики та містобудівного обґрунтування реколекційного ценрту /а.с.50-53/, рішення Слобідської сільради від 08.11.2007 р. про зміну цільового призначення земельних ділянок із додатками /а.с.54-58/, держактів на земельні ділянки від 19.02.2007 р., від 15.05.2007 р. із схемами/59-63/, витягу з Кодесу Канонів Східних церков/а.с.84-86/, статуту єпархії /а.с.91/, висновків оцінки земельної ділянки /а.с.95-98/, витягу про держреєстрацію за ОСОБА_15/а.с.119/, свідоцтва про право на спадщину ОСОБА_10 з витягом про реєстрацію/а.с.120-121/, заявою ОСОБА_8 про розгляд справи без її участі /а.с.148/, заявою ОСОБА_17 про розгляд справи без її участі /а.с.157/оголошенням в газеті «Галичина» №38 від 20-24.05.2016 р. про розгляд даної справи /а.с.174/.
На підставі ст. ст. 55, 124 Конституції України, ст., ст. 15, 16, ч.1-4,5,6 ст. 203, 215-217, 235, 267, 268, 316, 317, 321, 328, 346, 386, 655, 720, 729, 1212 ЦК України та керуючись ст.,ст. 209, 214-216, 218, 294 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Визнати недійсними:
- договір купівлі-продажу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,2963 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, посвідчений 29 грудня 2006 року приватним нотаріусом Коломийського міського нотаріального округу Галян Г.М. та зареєстрований в реєстрі за № Д-1188 в частині, що стосується покупця;
- договір купівлі-продажу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,6178 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, посвідчений 29 грудня 2006 року приватним нотаріусом Коломийського міського нотаріального округу Галян Г.М. та зареєстрований в реєстрі за № Д-1190 в частині, що стосується покупця;
- договір купівлі-продажу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,1587 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, посвідчений 05 березня 2007 року приватним нотаріусом Коломийського районного нотаріального округу Досин Н.Ф. та зареєстрований в реєстрі за № 694 в частині, що стосується покупця;
- договір купівлі-продажу земельної ділянки для ведення особистого
селянського господарства площею 0,1047 га, що знаходиться в АДРЕСА_1 посвідчений 15 липня
2009 року приватним нотаріусом Коломийського районного нотаріального округу
Григорець М.В. та зареєстрований в реєстрі за № 1871 в частині, що стосується
покупця.
- Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,2963 га, що знаходиться в АДРЕСА_1 від 19 лютого 2007 року.
- Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,6178 га, що знаходиться в АДРЕСА_1 від 19 лютого 2007 року.
- Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,1587 га, що знаходиться в АДРЕСА_1 від 15 травня 2007 року.
- Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,1047 га, що знаходиться в АДРЕСА_1 від 16 листопада 2009 року.
Визнати покупцем за:
- договором купівлі-продажу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,2963 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, укладеним 29 грудня 2006 року між ОСОБА_10 та ОСОБА_11, який посвідчений приватним нотаріусом Коломийського міського нотаріального округу Галян Г.М. та зареєстрований в реєстрі за № Д-1188 Коломийсько-Чернівецьку єпархію Української греко-католицької церкви;
- договором купівлі-продажу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,6178 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, укладеним 29 грудня 2006 року між ОСОБА_10 та ОСОБА_11, який посвідчений приватним нотаріусом Коломийського міського нотаріального округу Галян Г.М. та зареєстрований в реєстрі за№Д-1190Коломийсько-Чернівецьку єпархію Української греко-католицької церкви;
- договором купівлі-продажу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,1587 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, укладеним 05 березня 2007 року між ОСОБА_7 та ОСОБА_11, який посвідчений приватним нотаріусом Коломийського районного нотаріального округу Досин Н.Ф. та зареєстрований в реєстрі за №694 Коломийсько-Чернівецькуєпархію Української греко-католицької церкви;
- договором купівлі-продажу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,1047 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, укладеним 15 липня 2009 року між ОСОБА_8 та ОСОБА_11, який посвідчений приватним нотаріусом Коломийського районного нотаріального округу Григорець М.В. та зареєстрований в реєстрі за № 1871 Коломийсько-Чернівецьку єпархію Української греко-католицької церкви.
Визнати за Коломийсько-Чернівецькою єпархією Української греко-
католицької церкви право власності на:
- земельну ділянку площею 0,2963 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, кадастровий № НОМЕР_1.
- земельну ділянку площею 0,6178 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, кадастровий № НОМЕР_2.
- земельну ділянку площею 0,1587 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, кадастровий № НОМЕР_3.
- земельну ділянку площею 0,1047 га, що знаходиться в АДРЕСА_1, кадастровий № НОМЕР_4.
Скасувати державну реєстрацію права власності за ОСОБА_11
Михайловичем на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства
площами 0,1047 га, 0,1587 га, 0,6178 га, 0,2963 га, що знаходяться в АДРЕСА_1
Апеляційна скарга на рішення може бути подана до апеляційного суду Івано-Франківської області через Коломийський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Оригінал рішення зберігається в матеріалах справи № 346/2238/15-ц.
Суддя Хільчук І. І.