УХВАЛА
про залучення третьої особи
м. Черкаси
28 березня 2016 року Справа № 823/138/16
Черкаський окружний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді Орленко В.І., суддів Мишенка В.В., Каліновської А.В.,
за участю секретаря - Дудки Г.О.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Державної інспекції України з питань праці, управління Держпраці у Черкаській області, Державної служби України з питань праці, про визнання незаконним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась ОСОБА_2, в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просить:
1) визнати незаконним та скасувати наказ Державної інспекції України з питань праці №270-к від 10 листопада 2015 року про звільнення за п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України, поновити на роботі;
2) зобов'язати Державну інспекцію України з питань праці, управління Держпраці у Черкаській області виплатити ОСОБА_2 вимушений прогул через незаконне звільнення з 13 листопада 2015 року по 14 березня 2016 року в сумі 24390,31 грн.;
3) зобов'язати Державну інспекцію України з питань праці, управління Держпраці у Черкаській області провести перерахунок заробітної плати (всіх її видів) з 06.06.2014, враховуючи розмір надбавки за восьмий ранг державного службовця четвертої категорії посад відповідно до додатку № 57 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268 в сумі 100 грн., та виплатити ОСОБА_2 заробітну плату за весь час, у тому числі і після незаконного звільнення до прийняття рішення судом.
Ухвалою суду від 28.03.2016 замінено первинного відповідача Територіальну державну інспекцію з питань праці у Черкаській області на її правонаступника управління Держпраці у Черкаській області.
28 березня 2016 року до суду надійшло клопотання позивача про залучення до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Черкаську обласну раду профспілки працівників соціальної сфери.
Позивач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився, до суду надіслав клопотання про проведення судового засідання без її участі.
Відповідач Державна служба України з питань праці, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився, до суду надіслав клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку участю представника відповідача в іншому судовому засіданні.
Відповідач Державна інспекція України з питань праці належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив.
Вирішуючи питання про залучення до участі у справі третьої особи, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду.
Інститут третьої особи спрямований на створення умов для захисту прав, свобод та інтересів такої особи, які можуть бути порушені при вирішенні спору між позивачем і відповідачем за відсутності третьої особи. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що ОСОБА_2 була заступником голови, членом президії Черкаської обласної профспілки працівників соціальної сфери (постанова про обрання від 20.05.2014 №К-3-2).
Враховуючи, що рішення в даній адміністративній справі може вплинути на права, інтереси та обов'язки Черкаської обласної профспілки працівників соціальної сфери, суд дійшов висновку про необхідність її залучення до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 53, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залучити до участі у справі №823/138/16 як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Черкаську обласну профспілку працівників соціальної сфери (18033, м. Черкаси, вул. Громова, буд. 10, к. 502).
2. Повідомити Черкаську обласну профспілку працівників соціальної сфери, що судовий розгляд справи №823/138/16 призначено на 14 год. 30 хв. 07 квітня 2016 року. Судове засідання відбудеться в приміщенні адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 117.
Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується.
Головуючий В.І. Орленко
Судді В.В. Мишенко
А.В. Каліновська