Справа № 745/26/16-ц
Провадження № 2/745/36/2016
У Х В А Л А
"09" березня 2016 р. суддя Сосницького районного суду Чернігівської області Смаль І.А. розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Лізингова компанія "Автофінанс"" про розірвання договору та відшкодування матеріальної та моральної шкоди , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА _1 звернувсь з позовом до ТОВ "Лізингова компанія "Автофінанс"" про розірвання договору та відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
09.03.2016 року до суду надійшла заява про забезпечення позову, в якій ОСОБА_1 просить забезпечити позов шляхом накладення арешту на майно та інші активи ТОВ "Лізингова компанія "Автофінанс"" в розмірі заявленого позову, оскільки з поданої позовної заяви та доданих до неї доказів вбачається невиконання взятих на себе зобов'язань відповідачем ТОВ „Лізингова компанія" Автофінанс", та ухилення останнім від вирішення спору в досудовому порядку. На даний момент у відповідача наявні незавершені виконавчі провадження по 30-ти справах, що підтверджується відомостями внесеними в ЄДР про юридичну особу відповідача ТОВ „Лізингова компанія" Автофінанс". З реєстру судових рішень йому стало відомо про існування ряду судових рішень про стягнення коштів з Відповідача, що підтверджує системне невиконання останнім своїх зобов'язань перед клієнтами. Крім того Відповідач не отримав надісланий йому лист. Також Відповідач не отримує судові повістки, про виклик останнього в судове засідання, що свідчить про ухилення Відповідача від відповідальності. Крім того Відповідач не виконав взяті на себе зобов'язання за договором фінансового лізингу і не приступив до їх виконання, а тому Позивач вважає, що існує реальна загроза невиконання або утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову або навіть зробить неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ч.1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.151 ЦПК України, забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи після відкриття провадження, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Ухвалою суду від 20.01.2016 року було відкрите провадження по даній цивільній справі.
У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов, вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до пункту 4 Постанови Пленуму ВСУ № 9 від 22.12.2006 р. „Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.
Також вид забезпечення позову має бути співмірним із заявленими позивачем вимогами. Ці обставини є істотними і необхідними для забезпечення позову, але в заяві вони відсутні, як і будь-які докази необхідності забезпечення позову, що унеможливлює накладення арешту на майно відповідача.
Зі змісту ч.1 ст. 152 ЦПК України вбачається, що накладення арешту на майно відповідача допускається лише за умови, що майно належить відповідачу, та є необхідність саме у цьому виді забезпечення позову.
Позивач не надав будь-яких відомостей про майно, на яке він просить накласти арешт в якості забезпечення позову та не надав суду жодних доказів,які б свідчили,що існує реальна загроза невиконання або утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову .
Керуючись вимогами ст.ст.151-153 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Лізингова компанія "Автофінанс"" про розірвання договору та відшкодування матеріальної та моральної шкоди - відмовити.
Копію цієї ухвали направити заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до апеляційного суду Чернігівської області через Сосницький районний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.А.Смаль