Апеляційний суд Житомирської області
Справа №278/1-158/12-к
Категорія ст. 38 КПК 1960 Доповідач ОСОБА_1
Ухвала
12 серпня 2015 року м. Житомир
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Житомирської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю:
потерпілих ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
захисників ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі подання голови Черняхівського районного суду Житомирської області ОСОБА_8 від 04.08.2015 року про визначення підсудності кримінальної справи по обвинуваченню ОСОБА_9 за п. 7 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 296 КК України та ОСОБА_10 за ч. 4 ст. 296 КК України,
В С Т А Н О В И В:
до апеляційного суду Житомирської області 05.08.2015 року надійшла кримінальна справа № 278/1-158/12-к по обвинуваченню ОСОБА_9 за п. 7 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 296 КК України та ОСОБА_10 за ч. 4 ст. 296 КК України з поданням голови Черняхівського районного суду Житомирської області щодо вирішення питання про передачу даної кримінальної справи до іншого суду, оскільки в Черняхівському районному суді неможливо утворити нову колегію для розгляду справи.
Подання мотивовано тим, що розгляд зазначеної кримінальної справи в Черняхівському районному суді Житомирської області проводився колегіально судом у складі трьох професійних суддів: ОСОБА_11 , ОСОБА_8 , ОСОБА_12 .. Ухвалою суду від 24.06.2015 року задоволено заяву прокурора про відвід судді ОСОБА_13 .. Утворити нову колегію у Черняхівському районному суді для розгляду кримінальної справи не має можливості.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, думку захисників, потерпілих, обговоривши доводи подання голови Черняхівського районного суду Житомирської області, колегія суддів дійшла висновку, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів кримінальної справи, розгляд якої проводився колегіально судом у складі трьох професійних суддів ОСОБА_11 , ОСОБА_8 та ОСОБА_12 , ухвалою Черняхівського районного суду Житомирської області від 24.06.2015 року задоволено заяву прокурора про відвід судді ОСОБА_8 ..
Дослідивши подання голови районного суду та матеріали справи колегією суддів апеляційного суду встановлено, що на даний час в Черняхівському районному суді Житомирської області, згідно штатного розпису, працює 4 (чотири) професійних суддів, з яких суддю ОСОБА_14 відсторонено від посади.
Через неможливість утворити в Черняхівському районному суді Житомирської області новий склад суду для розгляду кримінальної справи № 278/1-158/12-к по обвинуваченню ОСОБА_9 за п. 7 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 296 КК України та ОСОБА_10 за ч. 4 ст. 296 КК України, враховуючи наведені вище обставини та те, що більшість свідків по даній кримінальній справі проживають в м. Житомирі та Житомирському районі, апеляційний суд вважає за необхідне передати дану справу до Богунського районного суду міста Житомира, який зокрема є найбільш територіально наближеним.
Керуючись ст. 38 КПК України 1960 року, апеляційний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
подання голови Черняхівського районного суду Житомирської області ОСОБА_8 від 04.08.2015 року - задовольнити.
Кримінальну справу № 278/1-158/12-к по обвинуваченню ОСОБА_9 за п. 7 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 296 КК України та ОСОБА_10 за ч. 4 ст. 296 КК України передати до Богунського районного суду міста Житомира.
Судді: