СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
13 листопада 2024 року м. Харків Справа № 922/987/16
Східний апеляційний господарський суд у складі:
суддя Білоусова Я.О.
розглянувши заяву арбітражного керуючого Хорошевської Т.В. (вх.№2571 Х/2) про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Східного апеляційного господарського суду від 07.12.2022 (про відсторонення арбітражного керуючого Хорошевської Т.В. від виконання повноважень ліквідатора ТОВ "Харків-Надра" у справі № 922/987/16 та призначення іншого ліквідатора у справі)
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Харків-Надра", м.Харків,
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 21.12.2021 у задоволенні клопотання АТ "Державний експортно-імпортний банк України" вх. 19509 від 19.08.2021 про відсторонення арбітражного керуючого Хорошевської Т.В. від виконання повноважень ліквідатора у справі відмовлено.
Акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України" з ухвалою суду першої інстанції не погодилось та звернулось до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просило скасувати ухвалу Господарського суду Харківської області від 21.12.2021 у справі №922/987/16, та ухвалити нове рішення, яким задовольнити клопотання АТ "Державний експортно-імпортний банк України" вх.19509 від 19.08.2021 про відсторонення арбітражного керуючого Хорошевської Т.В. від виконання повноважень ліквідатора у справі в повному обсязі, відсторонити арбітражного керуючого Хорошевську Т.В. від виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Харків-Надра", призначити новим ліквідатором ТОВ "Харків-Надра" арбітражного керуючого Демчана О.І.
Постановою Східного апеляційного господарського суду від 07.12.2022 ухвалу Господарського суду Харківської області від 21.12.2021 у справі №922/987/16 скасовано. Задоволено клопотання АТ "Державний експортно-імпортний банк України" (вх. 19509 від 19.08.2021) про відсторонення арбітражного керуючого Хорошевської Т.В. від виконання повноважень ліквідатора у справі №922/987/16. Призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Харків-Надра" у справі №922/987/16 ОСОБА_1 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1732 від 11.11.2015).
28.10.2024 до Східного апеляційного господарського суду надійшла заява арбітражного керуючого Хорошевської Т.В. (вх№2571 Х/2) про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Східного апеляційного господарського суду від 07.12.2022 (про відсторонення арбітражного керуючого Хорошевської Т.В. від виконання повноважень ліквідатора ТОВ "Харків-Надра" у справі № 922/987/16 та призначення іншого ліквідатора у справі).
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 04.11.2024 витребувано у Господарського суду Харківської області матеріали справи №922/987/16, а саме: 38-й том, 40-й том, 41-й том, 42-й том, 42а том, 42б том, 42в том, 42г том, 42д том, 42е том, 43-й том, 44-й том, 46-й том, 46а том, 46б том.
08.11.2024 на адресу Східного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи №922/987/16.
Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи у відповідності до вимог Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про залишення її без руху, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст.322 ГПК України заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції. У заяві про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами зазначаються:
1) найменування суду, якому адресується заява, номер справи;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку та адреса електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) інші учасники справи;
4) судове рішення, про перегляд якого подано заяву;
5) нововиявлені або виключні обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення, і дата їх відкриття або встановлення;
6) посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин.
В той же час, заявником не вказано в заяві інших учасників справи, що є порушенням вимог процесуального закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 322 Господарського процесуального кодексу України, до заяви додаються:
1) документи, що підтверджують надіслання іншим учасникам справи копії заяви та доданих до неї документів;
2) документ про сплату судового збору;
3) докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин;
4) документ, який підтверджує повноваження представника особи, яка подає заяву, - якщо заява підписана таким представником;
5) клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п.2 частини третьої статті 320 цього Кодексу;
6) у разі пропуску строку на подання заяви - клопотання про його поновлення.
Згідно ч 1. ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Арбітражною керуючою Хорошевською Т.В. подано заяву про перегляд постанови Східного апеляційного господарського суду від 07.12.2022 у справі №922/987/16 за нововиявленими обставинами, отже сплаті підлягає судовий збір у відсотковому співвідношенні від ставки, що підлягала сплаті при поданні апеляційної скарги.
Відповідно до пп.7 п.2 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору з апеляційних скарг, що подаються на ухвали суду складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» установлено у 2022 році (станом на момент звернення з апеляційною скаргою) прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2481,00 грн.
Таким чином, за подання апеляційної скарги у даній справі було сплачено судовий збір у розмірі 2481,00грн.
Таким чином, за подання заяви про перегляд постанови Східного апеляційного господарського суду від 07.12.2022 у даній справі №922/987/16 за нововиявленими обставинами підлягає сплаті судовий збір у розмірі 3721,50 грн (2481,00грн * 150%).
В той же час, враховуючи застосування до суми 3721,50 грн коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, оскільки заява подана в електронному вигляді, розмір судового збору за подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в означеному випадку повинен становити 2977,20 грн. Однак, до заяви не надано доказів сплати судового збору.
Відповідно до ч. 7 ст. 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
У такому разі, заявник має надати докази направлення іншим учасникам справи копії заяви та доданих до неї документів до електронних кабінетів інших учасників (квитанції про доставку документів до зареєстрованого електронного кабінету Користувача ЄСІТС), а за відсутності у учасника електронного кабінету докази направлення копії заяви та доданих до неї документів у паперовій формі листом з описом вкладення. Проте, заявником не надано суду доказів направлення заяви ліквідатору банкрута - арбітражному керуючому Демчан Олександру Івановичу.
Відповідно до ч.3 ст.323 ГПК України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими чи виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 322 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються правила статті 174 цього Кодексу.
Статтею 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи відсутність доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі, доказів надсилання копії заяви арбітражному керуючому Демчан Олександру Івановичу, суд дійшов висновку про залишення заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 174, 234, 320, 322, 323 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву арбітражного керуючого Хорошевської Т.В. (вх.№2571 Х/2) про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Східного апеляційного господарського суду від 07.12.2022 залишити без руху.
2.Встановити заявнику десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без руху для усунення недоліків заяви.
3.Наслідки неусунення недоліків, визначених цією ухвалою, у строк, встановлений судом, передбачені статтями 174 ГПК України.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати за веб-адресою court.gov.ua/sud4875
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Я.О. Білоусова