Справа № 459/1639/22 Головуючий у 1 інстанції Мельникович М.В.
Провадження № 22-з/811/189/23 Доповідач в 2-й інстанції Савуляк Р. В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2023 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду в складі:
головуючого судді: Савуляка Р.В.,
суддів: Мікуш Ю.Р., Приколоти Т.І.,
секретаря: Салати Я.І.
без участі сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про виправлення описки у постанові Львівського апеляційного суду від 22 червня 2023 року у справі за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 10 березня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Львіввугілля», Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області, Головного управління Держпраці у Львівській області про визнання недійсним акту спеціального розслідування нещасного випадку від 26 квітня 2021 року та визнання нещасного випадку, пов`язаного з виробництвом,-
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2022 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до Державного підприємства «Львіввугілля», Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області, Головного управління Держпраці у Львівській області про визнання недійсним акту спеціального розслідування нещасного випадку від 26 квітня 2021 року та визнання нещасного випадку, пов`язаного з виробництвом.
Рішенням Червоноградського міського суду Львівської області від 10 березня 2023 року у задоволенні позову ОСОБА_1 до Державного підприємства «Львіввугілля», Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області, Головного управління Держпраці у Львівській області про визнання недійсним акту спеціального розслідування нещасного випадку від 26 квітня 2021 року та визнання нещасного випадку, пов`язаного з виробництвом - відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного суду від 22 червня 2023 року апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - задоволено.
Рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 10 березня 2023 року - скасовано та ухвалено нове рішення.
Позов ОСОБА_1 - задоволено.
Визнано недійсним акт спеціального розслідування нещасного випадку від 26 квітня 2021 року.
Визнано нещасний випадок, що стався 28 липня 2020 року о 19 год. 40 хв. на відокремленому підрозділі «Шахта «Червоноградська» Державного підприємства «Львіввугілля» з ОСОБА_3 пов`язаним з виробництвом.
Стягнуто з Державного підприємства «Львіввугілля» на користь ОСОБА_1 - 1488 гривень судових витрат.
17 серпня 2023 року представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про виправлення описки у постанові Львівського апеляційного суду від 22 червня 2023 року.
В обґрунтування вимог вищезгаданої заяви покликається на те, що по тексту постанови в мотивувальній частині допущено описки у зазначенні імені та по-батькові та ініціалів позивача, просить допущені описки виправити.
Окрім цього, заявник зазначив, що у резолютивній частині постанови допущено описки при написанні імені та по-батькові позивача, а саме: зазначено « ОСОБА_4 » та « ОСОБА_5 », замість правильного « ОСОБА_1 ».
Вирішуючи питання про виправлення описок в постанові Львівського апеляційного суду від 22 червня 2023 року, колегія суддів виходить з такого.
Відповідно до положень ч. 1, 2 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені у рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Верховний Суд у постанові від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17 зазначив, що описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття.
Судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або постановив ухвалу.
Згідно з п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року №14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 звернувся з позовом до Державного підприємства «Львіввугілля», Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області, Головного управління Держпраці у Львівській області про визнання недійсним акту спеціального розслідування нещасного випадку від 26 квітня 2021 року та визнання нещасного випадку, пов`язаного з виробництвом.
А відтак, в постанові Львівського апеляційного суду від 22 червня 2023 року в третьому абзаці резолютивної частини «Позов ОСОБА_1 - задовольнити» в написанні сторони позивача з помилково вказаного « ОСОБА_1 »» слід правильно зазначити« ОСОБА_1 ». Також необхідно в шостому абзаці резолютивної частини виправити описку в написанні сторони позивача з помилково вказаного « ОСОБА_1 » на « ОСОБА_1 ».
Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що потерпілим від нещасного випадку, який мав місце 28 липня 2020 року на ВП Шахта «Червоноградська» ДП «Львіввугілля» є ОСОБА_3 , який є сином позивача ОСОБА_1 .
За наведеного, що стосується вимоги заявника про виправлення описки в мотивувальній частині, де на думку заявника допущено описки замість « ОСОБА_1 » записано помилково « ОСОБА_3 », апеляційний суд вважає такими, що виправленню не підлягають, оскільки апеляційним судом вірно зазначено в тексті постанови потерпілого « ОСОБА_3 ».
З тих самих підстав, не слід вважати опискою написання імені та по-батькові потерпілого в мотивувальній та резолютивні частинах рішення в абзаці «Визнати нещасний випадок, що стався 28 липня 2020 року о 19 год. 40 хв. на відокремленому підрозділі «Шахта «Червоноградська» Державного підприємства «Львіввугілля» з ОСОБА_3 пов`язаним з виробництвом».
Керуючись ст. 269 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Заяву представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про виправлення описки задовольнити частково.
Виправити описки, допущені у постанові Львівського апеляційного суду від 22 червня 2023 року.
В третьому абзаці резолютивної частини виправити описку в написанні сторони позивача та вважати правильним « ОСОБА_1 » замість « ОСОБА_1 »».
В шостому абзаці резолютивної частини виправити описку в написанні сторони позивача та вважати правильним « ОСОБА_1 » замість « ОСОБА_1 »».
В іншій частині вимог заявника про виправлення описок в постанові Львівського апеляційного суду від 22 червня 2023 року - відмовити.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскарженою у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повної ухвали.
Повний текст ухвали складено 23 серпня 2023 року.
Головуючий: Савуляк Р.В.
Судді: Мікуш Ю.Р.
Приколота Т.І.