Справа № 947/5562/21
Провадження № 1-кс/947/6747/23
УХВАЛА
31.05.2023 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_2 про проведення судового засідання з розгляду скарги адвоката ОСОБА_2 , поданої в інтересах ОСОБА_3 на бездіяльність посадових осіб Одеської обласної прокуратури, яка полягає у не розгляді клопотання в рамках кримінального провадження № 42020160000000028, в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «Easycon» -
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м. Одеси, в порядку статті 303 КПК України, надійшла для розгляду скарга адвоката ОСОБА_2 , подана в інтересах ОСОБА_3 на бездіяльність посадових осіб Одеської обласної прокуратури, яка полягає у не розгляді клопотання в рамках кримінального провадження № 42020160000000028.
Судове засідання з розгляду скарги було призначено до розгляду на 01 червня 2023 року о 16 год. 30 хв.
Від адвоката ОСОБА_2 надійшло до суду клопотання, в якому він просить приймати участь у судовому засіданні з розгляду його скарги в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в системі «Easycon», посилаючись на те, що не має можливості особисто прибути до Київського районного суду м. Одеси.
П. п. 1, 4 ч. 1 ст. 336 КПК України передбачено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин та необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
Згідно ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 336 КПК України застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.
Згідно вимог ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Як вбачається з позиції, викладеної у постанові Касаційного кримінального суду від 01.12.2021 року у справі № 760/15429/20, проведення судового засідання в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення з використанням власного облікового запису в системі «EasyCon» є неможливим.
Разом з цим, Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан, який станом на теперішній час продовжено.
У відповідності до Листа Верховного Суду № 1/0/2-22 03.03.2022 року «Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану» та Рекомендацій Ради суддів України від 02.03.2022 року якщо через об`єктивні обставини учасник кримінального провадження не може брати участь у засіданні в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток можна допускати участь такого учасника в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою інших засобів, при цьому треба звернути увагу на роз`яснення такому учаснику його процесуальних прав та обов`язків.
Таким чином, враховуючи те, що на території України введений воєнний стан, з метою забезпечення оперативності судового провадження та реалізації прав особи, яка подала скаргу, слідчий суддя вважає за доцільне провести судове засідання з розгляду скарги в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю адвоката ОСОБА_2 за допомогою власних технічних засобів з використанням програмного забезпечення «EasyCon», для забезпечення можливості адвокату взяти участь в судовому засіданні.
Керуючись ст. 336 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Судове засідання з розгляду скарги адвоката ОСОБА_2 , поданої в інтересах ОСОБА_3 на бездіяльність посадових осіб Одеської обласної прокуратури, яка полягає у не розгляді клопотання в рамках кримінального провадження № 42020160000000028, в порядку ст. 303 КПК України, призначене на 01червня 2023рокуо16год.30хв. провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю адвоката ОСОБА_2 за допомогою власних технічних засобів з використанням програмного забезпечення «EasyCon».
Попередити адвоката ОСОБА_2 , що ризики технічної неможливості участі у судовому засіданні у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали негайно направити адвокату ОСОБА_2 - для відома та виконання.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1