Справа № 346/2744/21
Провадження № 2/342/11/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2022 року м. Городенка
Суддя Городенківського районногосуду Івано-Франківськоїобласті Федів Л.М., розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 -адвоката МалетинАндрія Ярославовича про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В :
В провадженніГороденківського районногосуду Івано-Франківськоїобласті перебуваєцивільна справа № 346/2744/21 (провадження № 2/342/773/2021) за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.
Підготовчезасідання поданій справіпризначено на14.04.2022 на 10:45 год
На електроннуадресу судунадійшло клопотанняпредставника відповідачаОСОБА_1 -адвоката МалетинаАндрія Ярославовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою онлайн сервісу зв`язку EasyСon, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, оскільки він не зможе прибути в судове засідання, оскільки як командир воєнізованого підрозділу Добровольчого формування Брошнів-Осадської територіальної громади бере участь у підготовці громадян до руху опору та виконує інші завдання територіальної оборони.
Вирішуючи питання щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.4, 5ст.212 ЦПК Українипід час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеномуЗаконом України"ПроЄдиний державнийдемографічний реєстрта документи,що підтверджуютьгромадянство України,посвідчують особучи їїспеціальний статус"або Державноюсудовою адміністрацієюУкраїни. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно ч.1 та ч.2ст. 212 ЦПК Україниучасники справимають правобрати участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення судуза умовинаявності усуді відповідноїтехнічної можливості,про якусуд зазначаєв ухваліпро відкриттяпровадження усправі,крім випадків,коли явкацього учасникасправи всудове засіданнявизнана судомобов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23 квітня 2020 року «Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду» затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду у новій редакції.
Розділом ІІІ Порядку передбачено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи. Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.
Отже, для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
З огляду на те, що представник відповідача бажає прийняти участь у розгляді справи шляхом особистої участі в судовому засіданні, доцільним для забезпечення права на участь в розгляді справи, є розгляд справи в режимі відеоконференції. В той же час, позбавлення сторони права на участь у розгляді своєї справи через карантинні заходи суперечило б вимогамКонституції Українитастатті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободта було б не пропорційним між використаними засобами та поставленою метою.
Так, згідно частини 1 статті 6 Конвенції закріплено такі елементи права на судовий захист: 1) право на розгляд справи; 2) справедливість судового розгляду; 3) публічність розгляду справи та проголошення рішення; 4) розумний строк розгляду справи; 5) розгляд справи судом, встановленим законом; 6) незалежність і безсторонність суду.
Із копії ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії АТ № 1017578 виданого 06.12.2021, вбачається, що адвокат Малетин АндрійЯрославович надає правову допомогу ОСОБА_1 у Городенківському районному суді Івано-Франківської області на підставі договору про надання правової допомоги № 01/12/21 від 01.12.2021. Адреса робочого місця адвоката Малетин А.Я. - 76000, Івано-Франківська область, вул. Гаркуші, 2.
Оскільки клопотанняпредставника відповідача про проведення підготовчого засідання у режимі відеоконференціїпоза межами приміщення суду відповідає вимогам процесуального законодавства та Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процессах, за участі сторін поза межами приміщення суду у новій редакції, який затверджений Наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23 квітня 2020 року, зважаючи на наявну технічну можливість проведення підготовчого засідання в такому режимі, та враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника відповідача та провести підготовче засідання за участю представника відповідача адвоката МалетинАндрія Ярославовича в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та за допомогою програмного забезпечення EasyСon.
Керуючись ст. ст.212,260,261 ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 -адвоката МалетинАндрія Ярославовича про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 провизнання прававласності впорядку спадкуванняза заповітом, - задовольнити.
Підготовче засідання, яке призначене на 14.04.2022 о 10:45год. здійснювати дистанційно в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у відповідності до вимог, визначенихПорядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процессах, за участі сторін поза межами приміщення суду у новій редакції, який затверджений Наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23 квітня 2020 року «Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду», з представником відповідача ОСОБА_1 - адвокатом Малетин Андрієм Ярославовичем.
Відповідно до п.8 Розділу ІІІ Порядку №196 та в порядку, визначеному ЦПК України, проінформувати учасників справи, в тому числі і засобами телефонного зв`язку та електронної пошти, вказаними у заяві, щодо технічної можливості проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами суду.
Попередити представника відповідача, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали негайно надіслати сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя: Федів Л. М.