Справа № 504/3802/15-к
Номер провадження 1-р/504/4/21
У Х В А Л А
06.10.2021 рокусмт.Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали заяви засудженого вироком Комінтернівського районного суду Одеської області від 01.12.2016р. до довічного позбавлення волі ОСОБА_2 , про роз`яснення вироку суду,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 30.09.2021р., суддю ОСОБА_1 визначено головуючим у справі за заявою засудженого вироком Комінтернівського районного суду Одеської області від 01.12.2016р. до довічного позбавлення волі ОСОБА_2 , про роз`яснення вироку суду.
Разом із тим, 02.04.2019р. суддя ОСОБА_1 вже заявляв собі самовідвід від розгляду справи за аналогічною заявою ОСОБА_2 про роз`яснення вироку Комінтернівського районного суду Одеської області від 01.12.2016р., про що надається копія відповідної ухвали.
Яким чином відбувся розподіл справи на суддю ОСОБА_1 згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду, у справі в якій він участі не брав та у якій раніше було заявлено самовідвід, є не зрозумілим.
Згідно ч.3 ст.35 КПК України, визначення судді (запасного судді, слідчого судді) або колегії суддів для конкретного судового провадження здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних матеріалів, скарги, клопотання, заяви чи іншого процесуального документа за принципом вірогідності, який враховує кількість проваджень, що знаходяться на розгляді у суддів, заборону брати участь у перевірці вироків та ухвал для судді, який брав участь в ухваленні вироку або ухвали, про перевірку яких порушується питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну їх повноважень. Після визначення судді (запасного судді, слідчого судді) або колегії суддів для конкретного судового провадження не допускається внесення змін до реєстраційних даних щодо цього провадження, а також видалення цих даних з автоматизованої системи документообігу суду, крім випадків, установлених законом.
Згідно з ч.1ст.80 КПК Україниза наявності підстав, передбаченихстаттями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, представник, експерт, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід.
Відповідно до вимог п.п.4, 5 ч.1ст.75 КПК України, суддя не може брати участь у кримінальному провадженні за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості; порушення встановленогочастиною третьою статті 35цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
Згідно ч.1 ст.6 Європейської Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Відповідно до п.12 висновку № 1 (2001) Консультативної ради європейських суддів для Комітету міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів, передбачено, що при винесенні судових рішень у відношенні сторін в судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від будь-яких зв`язків, упередженості, які впливають або можуть сприйматися як такі, що впливають на здатність судді приймати незалежне рішення. Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси визначеної сторони в якому-небудь спорі. Судова влада повинна користуватися довір`ям не тільки зі сторони сторін у конкретному розгляді, але і зі сторони суспільства в цілому. І суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв`язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах розумного спостерігача. Інакше довір`я до незалежної судової влади буде підірвано.
Згідно п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів від 19 травня 2006 року, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН 27 липня 2006 року № 2006/23 суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Таким чином, заява про самовідвід підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.35, 75, 80,81 КПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву про самовідвід судді Комінтернівського районного суду Одеської області ОСОБА_1 від розгляду справи за заявою засудженого вироком Комінтернівського районного суду Одеської області від 01.12.2016р. до довічного позбавлення волі ОСОБА_2 , про роз`яснення вироку суду задовольнити.
Матеріали справи передати до канцелярії Комінтернівського районного суду Одеської області для повторного автоматизованого розподілу в порядку, передбаченому ст.35 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1