Справа № 587/1382/15-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2021 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді Степаненка О.А., за участю секретаря судового засідання Домненко Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми заяву судді Степаненка О.А. про самовідвід у справі за позовом Сумської місцевої прокуратури в інтересах державного підприємства «Сумське лісове господарство» до Головного управління Держгеокадастру в Сумській області, ОСОБА_1 , третя особа: реєстраційна служба Сумського районного управління юстиції, про визнання наказу незаконним та скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку та повернення земельної ділянки; за позовом Сумської місцевої прокуратури в інтересах державного підприємства «Сумське лісове господарство» до Сумської РДА, про визнання розпорядження незаконним в частині скасування державного акту на право власності на земельну ділянку та її повернення; за позовом Сумської місцевої прокуратури в інтересах державного підприємства «Сумське лісове господарство» до Сумської РДА, ОСОБА_2 , третя особа: управління Держгеокадастру в Сумському районі про визнання розпорядження незаконним в частині скасування державного акту на право власності на земельну ділянку та її повернення,
В С Т А Н О В И В :
Згідно автоматичного розподілу справ між суддями суддю Степаненка О.А. визначено головуючим у справі № 587/1382/15-ц, провадження №2/587/484/21 за позовом Сумської місцевої прокуратури в інтересах державного підприємства «Сумське лісове господарство» до Головного управління Держгеокадастру в Сумській області, ОСОБА_1 , третя особа: реєстраційна служба Сумського районного управління юстиції, про визнання наказу незаконним та скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку та повернення земельної ділянки; за позовом Сумської місцевої прокуратури в інтересах державного підприємства «Сумське лісове господарство» до Сумської РДА, про визнання розпорядження незаконним в частині скасування державного акту на право власності на земельну ділянку та її повернення; за позовом Сумської місцевої прокуратури в інтересах державного підприємства «Сумське лісове господарство» до Сумської РДА, ОСОБА_2 , третя особа: управління Держгеокадастру в Сумському районі про визнання розпорядження незаконним в частині скасування державного акту на право власності на земельну ділянку та її повернення.
12 липня 2021 року від керівника Окружної прокуратури міста Суми А.Кузьміна надійшла заява про зміну предмету позову однією з вимог якої є скасування державних актів на право власності на земельні ділянки , які були видані на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки, який був посвідчений приватним нотаріусом Сумського районного нотаріального округу Степаненко Т.І.
Оскільки приватнийнотаріус Сумського районного нотаріальногоокругуСтепаненко Т.І. перебуває у зареєстрованому шлюбі з головуючим по справі, головуючий не може брати участь у розгляді справи.
При цьому слід врахувати, що хоча у справі, що розглядається судом, прямо не ставиться питання про визнання договору купівлі-продажу недійсним, однак при вирішенні спору суд має вдатися до оцінки і договору купівлі-продажу, який посвідчувала нотаріус Степаненко Т.І. і на підставі якого виданий оспорюваний державний акт на землю, щодо скасування якого заявлені позовні вимоги.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Виходячи знаведеного,суд вважає,що самовідвідє вмотивованимта підлягаєзадоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 36, 37, 40 ЦПК України,-
У Х В А Л И В :
Самовідвід судді Сумського районного суду Сумської області Степаненка О.А. від участі у справі № 587/1382/15-ц, провадження № 2/587/48421 за за позовом Сумської місцевої прокуратури в інтересах державного підприємства «Сумське лісове господарство» до Головного управління Держгеокадастру в Сумській області, ОСОБА_1 , третя особа: реєстраційна служба Сумського районного управління юстиції, про визнання наказу незаконним та скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку та повернення земельної ділянки; за позовом Сумської місцевої прокуратури в інтересах державного підприємства «Сумське лісове господарство» до Сумської РДА, про визнання розпорядження незаконним в частині скасування державного акту на право власності на земельну ділянку та її повернення; за позовом Сумської місцевої прокуратури в інтересах державного підприємства «Сумське лісове господарство» до Сумської РДА, ОСОБА_2 , третя особа: управління Держгеокадастру в Сумському районі про визнання розпорядження незаконним в частині скасування державного акту на право власності на земельну ділянку та її повернення. задовольнити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.А.Степаненко