РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 липня 2021 року м. Рівне№ 460/10350/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Рівненській області про визнання протиправним та скасування наказу,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Рівненській області (далі - відповідач) , в якому просить суд: визнати протиправним та скасувати наказ ГУ НП в Рівненській області №103о/с від 12.07.2020 про покладення виконання обов`язків за посадою заступника начальника відділення поліції №2 Вараського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області з превентивної діяльності на підполковника поліції ОСОБА_1 начальника Гощанського відділення поліції Острозькового відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
За правилами частини третьої статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Водночас, частиною п`ятою статті 161 КАС України передбачено, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача, зокрема, про звільнення від сплати судового збору.
Так, до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору або клопотання про звільнення чи розстрочення або відстрочення сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено в Законі України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі Закон № 3674).
Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" від 15.12.2020 № 1082-IX прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 рік установлено в розмірі 2270 гривень.
Частиною другою статті 4 Закону № 3674 встановлені ставки судового збору, зокрема, за подання позову до адміністративного суду.
Так, за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлена ставка судового збору, яка становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати наказ ГУ НП в Рівненській області №103о/с від 12.07.2020 про покладення виконання обов`язків за посадою заступника начальника відділення поліції №2 Вараського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області з превентивної діяльності на підполковника поліції ОСОБА_1 начальника Гощанського відділення поліції Острозькового віддлу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області.
В даному випадку суд зауважує, що вимога про визнання протиправними акта, дій чи бездіяльності як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати чи визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов`язати прийняти рішення, вчинити дії або утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дії чи бездіяльності є однією вимогою.
Таким чином, поданий позивачем позов містить одну вимогу немайнового характеру та за його подання до адміністративного суду останньому належало сплатити судовий збір в сумі 908,00грн (2270грн х 0,4 = 908грн).
Позаяк, як зазначалося вище по тексту ухвали, позивачем не додано до матеріалів позовної заяви ні документа про сплату судового збору, ні клопотання про звільнення чи розстрочення або відстрочення сплати судового збору, то суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статей 160,161 КАС України.
Також суд звертає увагу, що всупереч положенням статей 160,161 КАС України позивач просить суд визнати протиправним та скасувати на наказ ГУ НП в Рівненській області №103о/с від 12.07.2020, проте до матеріалів справи позивачем додано належним чсином засвідчену копію наказу №103о/с від 12.07.2021.
Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За наведених обставин слід запропонувати позивачу протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали усунути вказані вище недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: 1) документа про сплату судового збору в сумі 908грн. або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; 2) нової позовної заяви, в якій узгодити позовні вимоги з матеріалами, доданими до позовної заяви.
Керуючись статтею 169 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Рівненській області про визнання протиправним та скасування наказу залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.О. Комшелюк