Справа № 755/11605/21
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі та забезпечення позову
"19" липня 2021 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Чех Н.А., перевіривши матеріали по справі за позовною заявою ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 ), третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Буждиганчук Євдокія Юріївна (адреса: м. Київ, бульвар Т. Шевченка, будинок № 38, приміщення 147, кімната 5, 7), про визнання недійсним договору довічного утримання, припинення права власності та визнання права власності на нерухоме майно,
установила:
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла вище вказана позовна заява.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України позивач має право на звернення до суду за захистом порушених прав з позовом.
Перевіривши надані документи, встановлено, що позов поданий і оформлений у порядку, встановленому ст. 175 ЦПК України, справа підсудна Дніпровському районному суду м. Києва, підстав для відмови у відкритті провадження по справі, повернення позову чи залишення його без розгляду відсутні. У зв`язку з чим вважаю за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
В заяві про забезпечення позову позивач просить накласти арешт на 1/2 частину квартири АДРЕСА_2 , яка належить відповідачу, оскільки дана частка є предметом спору, та відповідач може відчужити квартиру трім особам, що призведе до унеможливлення вирішити спір.
Перевіривши матеріали справи суд дійшов наступного.
Згідно ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ст. 150 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Забезпечення позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача проти несумлінних дій відповідача, що гарантує реальне виконання позитивно прийнятого рішення. Значення цього інституту полягає в тому, що ним захищаються права позивача у разі несумлінних дій відповідача, який може приховати майно, продати чи знищити його та з метою попередження інших потенційних труднощів, що виникають під час реалізації рішення суду у конкретній справі.
По даній справі позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання недійсним договору довічного утримання, припинення права власності та визнання права власності на нерухоме майно, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що половина даної квартири є спільнм майном пожружжя - її та колишнього чоловіка ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Враховуючи викладенне, позивач побоюється, що відповідач відчужить квартиру, що призведе до неможливості виконання рішення суду у разі задоволення позову.
Враховуючи те, що предметом спору є 1/2 частина квартири АДРЕСА_2 , що зареєстрована за відповідачем, суд вважає за можливе задовольнити заяву про забезпечення позову з метою запобігання відчуження майна і ускладнення судового розгляду (залучення інших осіб, збільшення позовних вимог), та накласти на неї арешт.
Керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 178, 187, 274 ЦПК України,
ухвалила:
Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 ), третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Буждиганчук Євдокія Юріївна (адреса: м. Київ, бульвар Т. Шевченка, будинок № 38, приміщення 147, кімната 5, 7), про визнання недійсним договору довічного утримання, припинення права власності та визнання права власності на нерухоме майно.
Відповідно до вимог статті 274 ЦПК України розгляд справи належить проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити справу до підготовчого засідання в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва за адресою: 02068, місто Київ, вулиця О. Кошиця, будинок № 5, кабінет № 112, на 05 жовтня 2021 року о 09 годині 30 хвилин.
Роз`яснити відповідачу його право надіслати (надати) відзив, заперечення з урахуванням вимог статті 178 ЦПК України та зустрічний позов не пізніше п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надсиланням (наданням) відзиву до суду.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач заперечення протягом десяти днів з дня їх отримання.
Роз`яснити відповідачу, що у випадку ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд згідно вимог ч. 8 ст. 178 та ч. 2 ст. 191 ЦПК України розгляне справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити третій особі її право надіслати (надати) пояснення з урахуванням вимог статті 178 ЦПК України не пізніше п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі. Копія пояснень та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надсиланням (наданням) пояснень до суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, на сторінці офіційного вебпорталу судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://dn.ki.court.gov.ua.
Заяву про забезпечення позову - задовольнити.
Накласти арешт на 1/2 частину квартири АДРЕСА_2 , що належить на праві власності ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ), реєстраційний № НОМЕР_2 .
Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: