Справа № 352/1366/21
Провадження № 1-кс/352/265/21
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
12 липня 2021 р. м. Івано-Франківськ
Слідча суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчої СВ Відділення поліції №1 Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021092080000002 від 19.03.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362, ч.1 ст.365-2 КК України,-
В С Т А Н О В И Л А:
Слідча слідчого відділення відділення поліції №1 (м. Тисмениця) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Івано-Франківської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернулась з клопотанням про тимчасовий доступ до документів.
Мотивуючи клопотання, слідча посилається на те, що державний реєстратор ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 провів реєстраційні дії, а саме змінив частки товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з порушенням чинного законодавства.
Так, 28.04.2021 у Калуський РВП ГУ НП в Івано-Франківській області з Калуської окружної прокуратури надійшли матеріали за зверненням в.о. генерального директора АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_6 з приводу зловживання своїми повноваженнями державним реєстратором ОСОБА_5 , з метою отримання неправомірної вигоди, при здійсненні реєстраційних дій, пов`язаних із зміною розміру статутного капіталу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що завдало істотної шкоди АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Відповідно до постанови Кабінету міністрів України №1272 від 14.07.1999 «Деякі питання адміністрування Державних та Єдиних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції і наказу Міністерства юстиції України №1059/5 від 25.06.2015 «Деякі питання щодо визначення адміністратора Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є ІНФОРМАЦІЯ_3 », державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 », яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , є єдиним адміністратором усіх державних реєстрів, які ведуться Міністерством юстиції України, у тому числі Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України №1127 від 25.12.2015 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у реєстрі, який ведеться в електронному вигляді зберігається інформація про усі реєстраційні дії щодо юридичних осіб, усі запити вчинені реєстраторами та інші передбачені законом відомості.
Таким чином, станом на сьогоднішній день у володінні державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_1 , знаходиться інформація, про навчання та надання доступу до реєстрів, ідентифікаторів доступу зокрема до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 .
Крім того, в обґрунтування клопотання слідча посилається на те, що відомості, які містяться у зазначеній інформації можуть бути використані як докази, а іншим способом, крім проведення тимчасового доступу та вилучення (виїмки) копії інформації, здобути вказані докази неможливо. Так само, без вилучення інформації, іншим способом неможливо довести зазначені вище обставини. Вказані докази самостійно та в сукупності з іншими речами та документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, про які йде мова в описовій частині даного клопотання. Документи не містять охоронювану законом таємницю.
Слідча в судове засідання не з`явилась, від неї до суду надійшла заява про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала в повному обсязі.
Розгляд даного клопотання проведено без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, до якої необхідно надати тимчасовий доступ, оскільки існує реальна загроза її зміни або знищення..
Відповідно до ч. 4ст. 107 КПКУкраїни фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Вивчивши клопотання, додані до нього документи, якими слідча обґрунтовує свої доводи, слідча суддя дійшла такого висновку.
Відповідно дост. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 2ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 частини 2ст. 131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 2ст. 160 КПК Українипередбачено вичерпний перелік відомостей, які повинно містити клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.
Проведення тимчасового доступу до документів необхідне для повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню з метою встановлення усіх обставин кримінального правопорушення та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначена інформація, перебуває у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_1 , та знаходиться в Івано-Франківській філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_2 , а також неможливість отримати її в інший спосіб, слідча суддя вважає за можливе надати доступ до: супровідного листа на адресу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » про направлення на навчання державного реєстратора ОСОБА_5 ; замовлення для надання ідентифікаторів доступу державному реєстратору ОСОБА_5 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; заяви щодо отримання ОСОБА_5 електронно-цифрового підпису; копію паспорту та ідентифікаційного коду ОСОБА_5 ; розписки ОСОБА_5 щодо володіння навиками роботи з інформаційними системами та попередження про кримінальну та адміністративну відповідальність; документу, що підтверджує повноваження ОСОБА_5 як державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 (рішення, наказу, чи іншого документу), для забезпечення виконання завдань кримінального процесуального законодавства щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування.
Таким чином вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, а відтак клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст.131-132,159-166,309 КПК України, слідча суддя,-
П О С Т А Н О В И Л А:
Клопотання слідчої СВ Відділення поліції №1 Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021092080000002 від 19.03.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362, ч.1 ст.365-2 КК України задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх копій в електронному та друкованому вигляді, а саме:
?супровідного листа на адресу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » про направлення на навчання державного реєстратора ОСОБА_5 ;
?замовлення для надання ідентифікаторів доступу державному реєстратору ОСОБА_5 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
?заяви щодо отримання ОСОБА_5 електронно-цифрового підпису;
?Копію паспорту та ідентифікаційного коду ОСОБА_5 ;
?розписки ОСОБА_5 щодо володіння навиками роботи з інформаційними системами, та попередження про кримінальну та адміністративну відповідальність;
?документу що підтверджує повноваження ОСОБА_5 як державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 (рішення, наказу, чи іншого документу),
які знаходяться в Івано-Франківській філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_2 .
Виконання ухвали покласти на слідчу СВ Відділення поліції №1 Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали до 12.09.2021 включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідча суддя ОСОБА_1