УХВАЛА
06 квітня 2021 року
Київ
справа №807/805/14
адміністративне провадження №К/9901/29695/19, №К/9901/31343/19
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Стеценка С.Г., перевіривши касаційні скарги Приватного акціонерного товариства "Мукачівський завод "Точприлад" та Управління Держпраці у Закарпатській області на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.09.2019 у справі за позовом Приватного акціонерного товариства "Мукачівський завод "Точприлад" до Управління Держпраці у Закарпатській області, третя особа - ОСОБА_1 , про визнання протиправним та скасування припису,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалами Верховного Суду від 14.11.2019 та 03.12.2019 відкрито касаційне провадження за касаційними скаргами ПАТ «Мукачівський завод «Точприлад» та Управління Держпраці у Закарпатській області на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.09.2019 у справі за позовом ПАТ "Мукачівський завод "Точприлад" до Управління Держпраці у Закарпатській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_1 , про визнання протиправним та скасування припису.
28.10.2019 від Приватного акціонерного товариства "Мукачівський завод "Точприлад" надійшла заява про зупинення дії постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.09.2019 до закінчення її перегляду в касаційному порядку.
Вирішуючи дану заяву Верховний Суд виходить з такого.
За змістом статті 340 КАС України, суддя-доповідач в порядку підготовки справи до касаційного розгляду, зокрема вирішує питання про зупинення виконання судових рішень, які оскаржуються.
Питання, пов`язані з зупиненням виконання судового рішення врегульовані й статтею 375 КАС України, за приписами частини першої якої суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскаржуваного судового рішення до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Отже, виходячи зі змісту наведених норм процесуального закону, зупинення виконання оскаржуваних судових рішень є правом, а не обов`язком суду касаційної інстанції та стосується рішень, що можуть виконуватись і виконуються.
При цьому, зважаючи на положення статті 129-1 Конституції України, якою визначено що судове рішення є обов`язковим до виконання, яке забезпечується державою, зупинення виконання оскаржуваних у касаційному порядку судових рішень на підставі статей 340, 375 КАС України може застосовуватись судом у виняткових випадках за наявності на те вагомих і переконливих доводів, підтверджених доказами, або існування об`єктивних для цього обставин й здійснюватися таким чином, щоб не допустити порушення прав інших учасників справи.
Заявником не наведено достатніх доказів на обґрунтування необхідності зупинення дії оскаржуваного у касаційному порядку судового рішення, у зв`язку з чим заява позивача про зупинення дії судового рішення задоволенню не підлягає.
Відповідно до частини першої статті 344 КАС України, у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, з урахуванням положень статті 341 цього Кодексу.
Особливості розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження врегульовані статтею 262 КАС України, згідно з частиною п`ятою якої, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Так, позивач заявив клопотання про розгляд справи за його участю.
За правилами частини шостої статті 262 КАС України, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, а також, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Враховуючи, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у цій справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням (викликом) сторін, то клопотання позивача про розгляд справи за його участю задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 262, 340, 344 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства "Мукачівський завод "Точприлад" про зупинення дії судового рішення - відмовити.
У задоволенні клопотання Приватного акціонерного товариства "Мукачівський завод "Точприлад" про розгляд справи за його участю - відмовити.
Підготовчі дії по справі закінчити.
Справу призначити до розгляду в порядку письмового провадження з 07 квітня 2021 року, який відбудеться у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Московська, 8, корпус 5.
Ухвала оскарженню не підлягає.
...........................
С.Г. Стеценко,
Суддя Верховного Суду