УХВАЛА
м. Вінниця
18 січня 2021 р. Справа № 120/4728/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді:Віятик Наталії Володимирівни,
секретаря судового засідання: Драло В.О.,
позивача: ОСОБА_1 ,
представника відповідачів: Колівошко С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора, Одеської обласної прокуратури, Десятої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур Офісу Генерального прокурор про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора, Одеської обласної прокуратури, Десятої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур Офісу Генерального прокурора про визнання протиправним та скасування рішення та наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Ухвалою суду від 14.09.2020 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку загального позовного провадження.
В судовому засіданні, 19.01.2021позивачем подано заяву про відмову від позову в частині позовних вимог про поновлення його на рівнозначній посаді в органах прокуратури.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання позивача, з огляду на наступне.
Стаття 189 КАС України визначає порядок відмови від позову та визнання позову.
Так, ч. 1 цієї статті вказує, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Відповідно до положень ч. 2 цієї статті визначається, що до ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.
Про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. У разі часткової відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі щодо частини позовних вимог (ч. 3 ст. 189 КАС України).
Правила ч. 5 цієї статті говорить, що суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Відповідно до п. 2 ч. 1 статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.
Враховуючи вищенаведене, суд приймає відмову як таку, що не суперечить законодавству та не порушує чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси та вважає за необхідне закрити провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 142, 238, 241-245, 248, 256, 295 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про відмову від позову в частині задовольнити.
Закрити провадження у справі в частині позовних вимог про поновлення ОСОБА_1 на рівнозначній посаді в органах прокуратури.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала в повному обсязі складена: 22.01.2021 р.
Суддя Віятик Наталія Володимирівна