Справа № 761/23538/20
Провадження № 2/761/7092/2020
УХВАЛА
07 грудня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Савицький О.А., вивчаючи матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державного підприємства «ТВК» про поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ :
03.08.2020 року ОСОБА_1 до ДП «ТВК» про поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.
Ухвалою від 11.09.2020 р. вказану позовну заяву було залишено без руху для усунення недоліків.
Оскільки позивачка усунула недоліки, зазначені в ухвалі від 11.09.2020 року, дана позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, спір підсудний Шевченківському районному суду м.Києва. Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі не вбачається. Форма та зміст позовної заяви, додатки до неї дають підстави для відкриття провадження у справі.
Водночас, п.4 ч.2 ст. 187 ЦПК України передбачено, що при постановленні ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі судом зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Згідно ч.4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетних є швидке вирішення справи.
У відповідності до положень ч.1 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи та справи, що виникають з трудових відносин.
При цьому, як встановлено положеннями ч.3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Крім того, у відповідності до приписів ч.5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
В даному випадку, враховуючи те, що вказана справа виникла з трудових відносин між ОСОБА_1 та ДП «ТВК», а також зважаючи на те, характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суддя приходить до висновку, що цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «ТВК» про поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Разом з тим, позивачка до позовної заяви додала клопотання про витребування доказів, в якому вона просить витребувати у ДП «ТВК» належним чином завірені документи, а саме: колективний договір ДП «ТВК», Наказ № 24-К від 23.03.2020 р. про призначення ОСОБА_1 на посаду радника директора; Наказ № 21/1 ДП «ТВК» «Про затвердження дистанційного режиму роботи»; Наказ № 40 - к від 16.06.2020 р. «Про зміну істотних умов праці»; оригінали Актів про відсутність ОСОБА_1 на робочому місці, Акт про відмову ОСОБА_1 від підпису; листування ОСОБА_1 з підприємством, включаючи її доповідну про виконану роботу під час дистанційної роботи; довідку із бухгалтерії про заробітну плату ОСОБА_1 за останні два місяці що передували звільненню; докази про належне повідомлення ОСОБА_1 про зміну умов праці відповідно до наказу № 40-К від 6.06.2020 р.; Наказ № 45-К про звільнення ОСОБА_1 з займаної посади.
Так, відповідно до ч.1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
При цьому, згідно з ч.2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причин неможливості самостійного отримання цього доказу.
Враховуючи, що вказані у заяві докази мають значення для вирішення даної справи, при цьому позивач не має можливості отримати їх самостійно, суд вважає, що клопотання позивача про витребування доказів підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 11, 13, 19, 53, 187, 260, 261, 274, 277, 279, 353, 354 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ :
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «ТВК» про поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.
Розгляд цивільної справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити на 11 год. 30 хв. 29 березня 2021 року судове засідання, яке проводити за адресою: м.Київ, вул. Дегтярівська,31-а, каб.310.
Викликати для участі в судовому засіданні учасників справи.
Клопотання позивачки ОСОБА_1 про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати у Державного підприємства «ТВК»та зобов`язати його в п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали направити на адресу Шевченківського районного суду міста Києва (03680, м.Київ, вул.Дегтярівська, 31-А, кабінет № 310) належним чином завірені копії документів, а саме: колективний договір ДП «ТВК», Наказ № 24-К від 23.03.2020 р. про призначення ОСОБА_1 на посаду радника директора; Наказ № 21/1 ДП «ТВК» «Про затвердження дистанційного режиму роботи»; Наказ № 40 - к від 16.06.2020 р. «Про зміну істотних умов праці»; оригінали Актів про відсутність ОСОБА_1 на робочому місці, Акт про відмову ОСОБА_1 від підпису; листування ОСОБА_1 з підприємством, включаючи її доповідну про виконану роботу під час дистанційної роботи; довідку із бухгалтерії про заробітну плату ОСОБА_1 за останні два місяці що передували звільненню; докази про належне повідомлення ОСОБА_1 про зміну умов праці відповідно до наказу № 40-К від 6.06.2020 р.; Наказ № 45-К про звільнення ОСОБА_1 з займаної посади..
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч.5 ст. 272 ЦПК України.
Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі відповідачу надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву і всіх письмових доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 178, ст. 191 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Роз`яснити відповідачу його право пред`явити зустрічний позов у строк, встановлений судом для подання відзиву.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення на відповідь на відзив, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву; відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud2610/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: