Справа № 640/12604/16-ц
н/п 4-с/953/70/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" вересня 2020 р. м.Харків
Суддя Київського районного суду м.Харкова Колесник С.А., розглянувши скаргу ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) на дії приватного виконавця виконавчого округу Харківської області Кудряшова Дмитра В`ячеславовича (місце знаходження: 61003, м.Харків, вул..Університетська, 33, оф.7), -
ВСТАНОВИВ:
31.08.2020 скаржник ОСОБА_1 , звернувся до Київського районного суду м.Харкова за скрагою, відповідно до якої просить: зобов`язати приватного виконавця Кудряшова Д.В. виключити земельну ділянку, що розташована за адресою АДРЕСА_2 , з акту опису та арешту майна ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_2 ) по ВП №62458634 та №62458525; провести всі обумовлені законодавством дії, щодо зняття з торгів на ДП СЕТАМ лота №439085, щодо земельної ділянки загальною площею 0,15 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
Розділом VII ЦПК Україниврегульовані питання, що стосуються судового контролю за виконанням судових рішень.
Згідно ізст. 447 ЦПК Українисторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією чи бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цьогоКодексу, порушено їхні права чи свободи.
Як визначено ч.1ст.15 Закону України «Про виконавче провадження»сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Як вбачається з поданої скарги, ОСОБА_1 , просить зобов`язати приватного виконавця вчинити певні дії у рамках ВП №62458634 та №62458525.
Згідно наданого заявником витягу з АСВП, за виконавчими провадженнями ВП №62458634 та №62458525 боржником є ОСОБА_2 , відомостей щодо причетності ОСОБА_1 до вказаних виконавчого провадження витяг з АСВП не містить.
Дослідженням доказів, наявних в матеріалах справи, судомвстановлено, що зі скаргою на дії приватного виконавця звернулась особа, яка не є стороною виконавчого провадження.
Згідно п.4, 6 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» від 07.02.2014року № 6, відповідно достатті 383 ЦПК, частини першої статті 12,частини четвертої статті 82 Закону про виконавче провадження право на оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно доЦПК, мають лише сторони виконавчого провадження, якщо вважають, що порушено їх права чи свободи. При цьому вони набувають процесуального статусу заявника. На підставі статті 8 Закону про виконавче провадження сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Суди мають ураховувати, що до учасників виконавчого провадження, які мають право оскаржити рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, належать також представники сторін за законом чи договором, які діють від їх імені.
Інші учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, визначених у статті 7 Закону про виконавче провадження, мають право на оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого згідно із вимогами ЦПК, до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом (частина четверта статті 82 Закону про виконавче провадження). Не підлягають розгляду у порядку цивільного судочинства скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі й під час виконання виконавчих написів нотаріуса. Такі скарги подаються до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом (частина п`ята статті 82 Закону про виконавче провадження).
Як вже зазначалось, зі скаргою на дії державного виконаця звернувся ОСОБА_1 ,, який не є стороною виконавчих проваджень ВП №62458634 та №62458525.
В матеріалах скарги відсутнє судове рішення про заміну боржника у виконавчому провадженні.
З огляду на те, що нормами діючогоЦПК Українине передбачено здійснення розгляду скарги щодо оскарження рішень, дій абобездіяльності державного виконавця особою, яка не є стороною (учасником) виконавчого провадження, вказана скарга не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права) (ч.9ст.10 ЦПК України).
Встановлено, щоЦПК Українине врегульовано питання щодо повернення або відмови у відкритті провадження у справі щодо оскарження рішень, дій абобездіяльності державного виконавця, якщо заявник скаргине єстороною виконавчого провадження, у зв`язку із чим вважаю за необхідне застосувати аналогію закону.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 186 ЦПК Українисуддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Навиконаннявимогч. 5ст. 186 ЦПК Українислідроз`яснити, що розгляд даноїсправи віднесено до юрисдикції адміністративногосуду.
На підставі викладеного, керуючись ст.186,258-261,353,447 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 на дії приватного виконавця виконавчого округу Харківської області Кудряшова Дмитра В`ячеславовича.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський районний суд м. Харкова до Харківського апеляційного суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud2020.
Суддя Колесник С.А.