Справа 303/4297/20
2/303/1546/20
ряд.стат.звіту № 26
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2020 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Гутій О.В., розглянувши позовну заяву № 303/4297/19 ТОВ «ОТП Факторинг Україна» до ОСОБА_1 , третьої особи: ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки,-
в с т а н о в и в:
Позивач ТОВ «ОТП Факторинг» в особі представника Гичка Б.І. звернувся до суду позовом до ОСОБА_1 , третьої особи: ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки.
Ознайомившись з документами на підтвердження повноважень представника позивача, вбачаються підстави для повернення позовної заяви, виходячи з наступного.
30 вересня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», відповідно до якого Конституцію України доповнено статтями 131-1 та 131-2 щодо здійснення представництва у судах.
Згідно з ч. 2 ст.131-2Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Підпунктом 11 п. 16-1 розділу ХV Перехідних положеньКонституції України встановлено, що представництво відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131-1 та ст. 131-2 цієї Конституції здійснюється виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції - з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Відповідно до ч. 4 ст.131-2Конституції України законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Відповідно до ч. 6 ст.19ЦПК України малозначними справами є: 1) справи, у якихціна позовуне перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищуєдвісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) справи про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства); 4) справи про розірвання шлюбу; 5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує двохсот п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч. 2 ст.60ЦПК України під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів справи позовну заяву підписано та подано представником позивача ОСОБА_3 , який на підтвердження своїх повноважень підписувати та подавати позовну заяву надав копію довіреності від 12 травня 2020 року, видану директором ТОВ «ОТП Факторинг Україна» Коршун А.В.
Разом з тим, предметом позову є звернення стягнення на предмет іпотеки. Враховуючи предмет позову, дана цивільна справа не є малозначною, що виключає можливість представництва позивача у суді особою, якадіє на підставі довіреності та не має статусу адвоката.
Таким чином, підписувати та подавати позовну заяву у даній цивільній справі має право виключно адвокат, оскільки справа не є малозначною.
Оскільки до позовної заяви не долучено доказів на підтвердження того, що представник позивача ОСОБА_3 є адвокатом та здійснює адвокатську діяльність, позовна заява підписана особою, яка не має права її підписувати, тому підлягає поверненню особі, яка її подала.
Згідно п.1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України позовна заява повертається, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
За таких обставин та у відповідності до п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України заяву позивача слід повернути.
Керуючись ст.ст.13, 185 ч.4 п.1 ЦПК України, суддя -
у х в а л и в:
Позовну заяву ТОВ «ОТП Факторинг Україна» до ОСОБА_1 , третьої особи: ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки,-
повернути позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала суду виготовлено 06 серпня 2020 року.
Суддя О.В.Гутій