ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
_____________________________________________________________________________
У Х В А Л А
ПРО ПЕРЕРВУ У ПІДГОТОВЧОМУ ЗАСІДАННІ
28.07.2020р. Справа №905/902/20
за позовом Комунального підприємства "Центр поводження з тваринами", м.Харків
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Україна", м.Маріуполь
про захист ділової репутації, спростування недостовірної інформації, стягнення упущеної вигоди та моральної шкоди в сумі 178840,00 грн.
Суддя Левшина Г.В.
при секретарі судового засідання Ламановій А.В.
Представники сторін:
від позивача: Чижик К.М.
від відповідача: Чемес В.М.
вільний слухач: Рябко Р.О.
В засіданні суду брали участь:
Комунальне підприємство "Центр поводження з тваринами", м.Харків, позивач, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Україна", м.Маріуполь, про захист ділової репутації, спростування недостовірної інформації, стягнення упущеної вигоди та моральної шкоди в сумі 178840,00 грн.
Ухвалою суду від 15.05.2020р. відкрите провадження у справі №905/902/20, призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 11.06.2020р. об 11:15 год.
09.06.2020р. до суду від представника відповідача надійшла заява про продовження строку для надання відзиву на позовну заяву від 05.06.2020р. та клопотання від 05.06.2020р. про відкладення підготовчого засідання.
11.06.2020р. до суду від представника відповідача повторно надійшла заява про продовження строку для надання відзиву на позовну заяву від 05.06.2020р. та клопотання про відкладення підготовчого засідання.
Ухвалою суду від 11.06.2020р. відкладено підготовче засідання на 08.07.2020р.
11.06.2020р. до суду від позивача надійшли пояснення щодо вимог ухвали господарського суду Донецької області від 15.05.2020р.
01.07.2020р. до суду від відповідача надійшла заява про проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції.
07.07.2020р. до суду від відповідача надійшло клопотання про відкладення підготовчого засідання, клопотання про продовження строку підготовчого провадження та відзив на позов.
Ухвалою суду від 08.07.2020р. продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів, відкладено підготовче засідання на 27.07.2020р. та задоволено клопотання відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
08.07.2020р. до суду від позивача надійшла заява про ознайомлення з матеріалами справи.
09.07.2020р. до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву від 06.07.2020р.
27.07.2020р. до суду від позивача надійшла відповідь на відзив та клопотання про витребування доказів, від відповідача у двох примірниках надійшло повідомлення про відмову від надання відомостей на поставлені запитання позивача №К-0575 від 24.07.2020р.
У підготовчому засіданні 27.07.2020р., яке проводилось в режимі відеоконференції, представник позивача наполягав на задоволенні клопотання про витребування доказів та усно надав пояснення щодо поданої відповіді на відзив. Представник відповідача усно прокоментував надане повідомлення про відмову від надання відомостей на поставлені запитання позивача та заперечував щодо перегляду відеозапису, обґрунтовуючи це тим, що відеозапис не є допустимим доказом по справі.
Відповідно до ст.177 Господарського процесуального кодексу України завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
У підготовчому засіданні суд згідно із ст.182 Господарського процесуального кодексу України вирішує заяви та клопотання учасників справи.
Розглянувши клопотання від 27.07.2020р. Комунального підприємства "Центр поводження з тваринами", м.Харків про витребування доказів, суд виходить з наступного.
Згідно ст.74 Господарського процесуального кодексу України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч.1 ст.81 Господарського процесуального кодексу України у разі неможливості самостійно надати докази сторони вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно приписів ст.81 Господарського процесуального кодексу України суд може витребувати докази виключно шляхом винесення відповідної ухвали.
Відповідно до п.п.6, 7 ст.81 Господарського процесуального кодексу України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Як встановлено, позивачем заявлене клопотання про витребування доказів у відповідача, а саме,
- витягу з журналу обліку передач телеканалу "Донбас" ТОВ "Телерадіокомпанія Україна" за лютий 2020р., яким підтверджується наявність телепередачі "Время новостей Донбасса" телеканалу "Донбас";
- відеозапису фрагменту випуску в ефірі телеканалу "Донбас" (логотип "Донбас") ТОВ "Телерадіокомпанія Україна" в рамках проекту (передачі) "Время новостей Донбасса" (випуск новин 20.02.2020р.) відеосюжету "Полювання на чотирилапих. У Лимані замість бродячих собак відловили хатніх. Чи вдалося визволити тварин", яким підтверджується наявність відеосюжету стосовно позивача;
- монтажні листи озвучення передачі, звуковий ряд, стенограму запису передачі випуску в ефірі телеканалу "Донбас" (логотип "Донбас") ТОВ "Телерадіокомпанія Україна" в рамках проекту (передачі) "Время новостей Донбасса" (випуск новин 20.02.2020р.), якими підтверджується підготовка та випуск в ефір відеосюжету стосовно позивача.
Як з`ясовано судом під час проведення підготовчого засідання 27.07.2020р., подання вказаного клопотання позивачем обумовлене викладеною позицією відповідача щодо неналежності наявних у справі електронних доказів, які були подані позивачем до позову та, за твердженням останнього, свідчать про розповсюдження відповідачем недостовірної інформації стосовно позивача. При цьому, як було усно зазначено позивачем, на теперішній час, відповідний відеосюжет, у зв`язку з яким позивач звернувся з позовом до суду, видалено з мережі Internet.
В свою чергу, відповідач в судовому засіданні категорично заперечував проти дослідження судом та сторонами наданих позивачем електронних доказів, посилаючись на їх неналежність.
Відповідно до ст.2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
За змістом ст.13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
За таких обставин, враховуючи викладені позивачем обставини, які стали підставою для звернення до суду, приймаючи до уваги надані заперечення відповідача проти наявних доказів та, одночасно, по суті спору, з метою встановлення всіх обставин справи суд вважає занеобхідне задовольнити клопотання позивача шляхом витребування у відповідача доказів, що стосуються безпосередньо ефіру телеканалу за 20.02.2020р.
Згідно з п.4 ч.5 ст.183 Господарського процесуального кодексу України суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні, зокрема, у випадках витребування нових (додаткових) доказів.
Враховуючи викладене, керуючись ст.81, ст.183, ст.234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
У Х В А Л И В:
Оголосити перерву у підготовчому засіданні до 10.08.2020 року о 14:30 год. (407 кабінет).
Задовольнити клопотання Комунального підприємства "Центр поводження з тваринами", м.Харків щодо витребування доказів шляхом зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Україна", м.Маріуполь протягом п`яти днів з дня отримання даної ухвали суду з відповідно оформленим супровідним листом надати до матеріалів справи:
- належним чином засвідчену копію витягу з журналу обліку передач телеканалу «ДОНБАС» Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ УКРАЇНА», м.Маріуполь за 20 лютого 2020 року;
- відеозаписи всіх випусків новин за 20 лютого 2020 року в ефірі телеканалу «ДОНБАС» Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ УКРАЇНА», м.Маріуполь.
Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Україна", м.Маріуполь, що згідно з ст.81 ГПК України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Явка у засідання представників сторін обовязкова.
Суддя Г.В. Левшина