ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
_____________________________________________________________________________
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
15.05.2020р. Справа №905/902/20
Суддя Левшина Г.В.
Розглянувши матеріали справи за позовом Комунального підприємства "Центр поводження з тваринами", м.Харків
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Україна", м.Маріуполь
про захист ділової репутації, спростування недостовірної інформації, стягнення упущеної вигоди та моральної шкоди в сумі 178840,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Центр поводження з тваринами", м.Харків, позивач, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Україна", м.Маріуполь, про захист ділової репутації, спростування недостовірної інформації, стягнення упущеної вигоди та моральної шкоди в сумі 178840,00 грн.
В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на розповсюдження відповідачем в ефірі телеканалу "Донбас" в програмі "Час новин Донбасу" серед необмеженого кола осіб відомостей, які не відповідають дійсності, принижують та завдають шкоду немайновим правам позивача - його діловій репутації, що призвело до матеріальних збитків у господарських договірних відносинах з контрагентами.
За висновками суду, надана позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України. Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Відповідно до ч.3 ст.247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи предмет позовних вимог, суд призначає справу до розгляду в порядку загального позовного провадження.
За таких обставин, керуючись ст.ст.176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №905/902/20.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче судове засідання призначити на 11.06.2020 року о 14:15 год., яке відбудеться у приміщенні суду, кімната №407 (4-й поверх).
4. Зобовязати позивача представити посвідчення на представника; довідку про юридичну адресу та рахунки.
5. Відповідачу надати відповідно до ст.165 ГПК України відзив на позовну заяву і всі письмові докази (які можливо доставити до суду), протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
6. Всі витребувані матеріали надати до суду з відповідно оформленим супровідним листом.
7. Явка у засідання представників сторін (позивача, відповідача) обовязкова.
Суддя Г.В. Левшина