П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 560/83/20 Головуючий суддя 1-ої інстанції - Тарновецький І.І.
Суддя-доповідач - Мацький Є.М.
23 липня 2020 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Мацького Є.М.
суддів: Сушка О.О. Залімського І. Г. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 березня 2020 року (рішення прийнято у м. Хмельницький, дату складання повного тексту рішення та час його прийняття не зазначено) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
І. ІСТОРІЯ СПРАВИ
КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
1. У січні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просив зобов`язати Головне Управління ПФУ в Хмельницькій області перерахувати отримувану ОСОБА_1 пенсію шляхом здійснення її індексації починаючи з 01.01.2016 та здійснити нарахування та виплату компенсації втрати частини доходів з 01 січня 2016 року по день фактичної виплати донарахованої частини пенсії згідно Закону України від 19.10.2000 № 2050-ІІІ «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати», ч. 2 ст. 55 Закону від 09.04.1992 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159.
2. У обґрунтування позову, позивач зазначив, що 2014 року позивач перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 24.11.2019 позивач звернувся із письмовою заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з проханням провести йому індексацію пенсії та виплатити компенсацію втрати частини доходу за невиплачену суму пенсії з 01.01.2016 року. Листом №02080 від 09.12.2019 та листом №С-2384 від 28.12.2019 відповідачем відмовлено позивачу у проведенні індексації пенсії та виплаті компенсації втрати частини доходу за невиплачену суму пенсії з 01.01.2016.
КОРОТКИЙ ЗМІСТ РІШЕННЯ СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ
3. Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 березня 2020 року адміністративний позов задоволено.
3.1. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити ОСОБА_1 індексацію перерахованої пенсії з 01.01.2016 до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів громадян» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».
3.2. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати пенсії, яка визначається відповідно до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строку їх виплати", "Порядку проведення компенсації громадянам втрати грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати", затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року №159.
КОРОТКИЙ ЗМІСТ ДОВОДІВ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ
4. Скаржник, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
4.1. Скаржник апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що судом першої інстанції не враховано, що в період з 01.01.2016 по 30.09.2017 позивачу виплачувалась пенсія у розмірі 2838,46 грн, в тому числі індексація в розмірі 58,84 грн.
4.2. Вказав, що оскільки показник середньої заробітної плати (доходу) застосовується при обчисленні пенсій, призначених за нормами Закону № 2262 особам з числа військовослужбовців строкової служби, а пенсію ОСОБА_1 обчислено як особі офіцерського складу з грошового забезпечення відповідно до пункту 3 статті 43 Закону № 2262 та пункту 7 Постанови № 393, підстави для проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 відповідно до частини другої статті 42 Закону № 1058 відсутні.
4.3. Зазначив, що відповідачем не порушено норми чинного законодавства України, тому висновок суду першої інстанції про наявність підстав для нарахування та виплати позивачу компенсації втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати пенсії є необґрунтованим.
ІІ. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДОМ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ
5. Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 13.08.2014 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року.
6. На виконання постанови КМУ "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" № 103 від 21.02.2018, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 17.04.2018 проведено перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 з урахуванням складових грошового забезпечення зазначених у довідці наданій ліквідаційною комісією УМВС України у Хмельницькій області від 23.03.2018 №48/121/49-2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) станом на 01.01.2016.
7. 24.11.2019 позивач звернувся із письмовою заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з проханням провести йому індексацію пенсії та виплатити компенсацію втрати частини доходу за невиплачену суму пенсії з 01.01.2016.
8. Листами №02080 від 09.12.2019 та №С-2384 від 28.12.2019 відповідачем відмовлено позивачу у проведенні індексації пенсії та виплаті компенсації втрати частини доходу за невиплачену суму пенсії з 01.01.2016, та зазначено, що оскільки показник середньої заробітної плати (доходу) застосовується при обчисленні пенсій, призначених за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", особам з числа військовослужбовців строкової служби, з пенсію позивача обчислено, як особі офіцерського складу з грошового забезпечення відповідно до пункту 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та пункту 7 Постанови № 393 підстави для проведення перерахунку пенсії з 01.03.2019 відповідно до частини другої статті 42 Закону №1058 відсутні. Стосовно компенсації втрати частини доходів, відповідач зазначив, що механізм обчислення компенсації визначено Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 року №2050-11 (далі - Закон) та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим Кабінетом Міністрів України від 21.02.2001 року № 159. Статтею 1 Закону визначено, що підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи). Відповідно до ст. 2 Закону компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Враховуючи те, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової сь на порушення норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
9. Вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо відмови у проведенні індексації пенсії та виплати компенсації втрати частини доходу за невиплачену суму пенсії з 01.01.2016 протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.
ІІІ. ДОВОДИ СТОРІН
10. Позивач вважає, що відповідача безпідставно відмовив у проведенні індексації пенсії та виплаті компенсації втрати частини доходу за невиплачену суму пенсії.
11. Відповідач зазначив, що виплата нарахованих коштів за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року проводиться в порядку визначеному постановами № 103, № 1088 разом з пенсією, яку позивач отримує відповідно до Закону № 2262-ХІІ. Іншого порядку перерахунку і виплати пенсії, ніж визначеного постановами Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 та від 24.12.2019 № 1088, не передбачено. Щодо виплати компенсації втрати доходу вказав, що відповідачем не порушено норми чинного законодавства України, тому відсутні підстави для нарахування та виплати позивачу такої компенсації.
ІV. ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
12. Конституція України.
13. Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
14. Закон України «Про індексацію грошових доходів населення».
15. Закон України "Про компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати".
V. ОЦІНКА АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ
16. Щодо позовних вимог про зобов`язання відповідача провести індексацію та її виплату відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», починаючи з 01 січня 2016 року, з урахуванням вже виплаченої пенсії, колегія суддів зазначає таке.
17. З матеріалів справи вбачається, що пенсія ОСОБА_1 індексувалась з 01.11.2014. Розмір пенсії у період з 01.01.2016 по 30.09.2017 становив 2838,46 грн, у тому числі індексація - 58,84 грн.
18. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 17.04.2018 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 з урахуванням складових грошового забезпечення зазначених у довідці наданій ліквідаційною комісією УМВС України у Хмельницькій області від 23.03.2018 №48/121/49-2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) станом на 01.01.2016.
19. За результатами перерахунку сума пенсії позивача склала 4344,78 грн.
20. За період з 01.01.2016 по 31.12.2017 позивачу нарахована доплата, виплату якої Головним управлінням ПФУ в Хмельницькій області розпочато з 01.01.2019 у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
21. Сума нарахованої доплати за період з 01.01.2018 по 30.04.2018 в сумі 6025,28 грн. виплачена позивачу у травні 2018 року.
22. Згідно з копії розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії, за пенсійною справою пенсіонера ОСОБА_1 від 17.04.2018 з пенсії позивача за період з 01.01.2016 по 01.04.2016 вирахувано суму індексації в розмірі - 58,84 грн./місяць, за період з 01.01.2016 по 01.04.2018 і індексація не виплачувалась.
23. Положеннями ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
24. Згідно ст. 64 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей пенсії підвищуються відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
25. Відповідно до положень ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
26. Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.
27. Стаття 3 даного Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» передбачає, що індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
28. Згідно ч. 1 статті 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
29. Частиною 4 ст. 5 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» передбачено, що індексація виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, інших видів соціальної допомоги проводиться відповідно за рахунок фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, а також за рахунок коштів Державного бюджету України.
30. Відповідно до п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 № 1078, індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
31. Згідно з п. 5. Порядку проведення індексації грошових доходів населення, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.
32. З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що перерахована з 01.01.2016 пенсія позивача підлягає індексації, а дії відповідача щодо нездійснення індексації перерахованої пенсії позивача з 01.01.2016 є протиправними.
33. Щодо вимоги позивача про виплату компенсації втрати частини доходів, колегія суддів зазначає наступне.
34. Відповідно до положень статті 1 Закону України "Про компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" (далі Закон № 2050-ІІІ) підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), така компенсація провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
35. Приписами статті 2 Закону №2050-ІІІ передбачено, що під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.
36. Згідно і приписами частини другої статті 46 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Компенсація втрати частини пенсії у зв`язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.
37. Статтею 3 Закону № 2050-ІІІ визначено, що сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).
38. Відповідно до положень статті 6 Закону № 2050-ІІІ компенсацію виплачують, зокрема, за рахунок: власних коштів - коштів відповідного бюджету - підприємства, установи і організації, що фінансуються чи дотуються з бюджету, за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
39. Згідно із пунктом 4 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року №159, (далі - Порядок № 159) сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100. Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за період невиплати грошового доходу. При цьому індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається. Щомісячні індекси споживчих цін публікуються Держкомстатом.
40. Положеннями пунктів 5 - 7 Порядок № 159 встановлено, що сума компенсації виплачується громадянам у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць. Своєчасно не отриманий з вини громадянина дохід компенсації не підлягає. Компенсація проводиться за рахунок джерел, з яких здійснюються відповідні виплати, а саме: власних коштів - підприємствами, установами та організаціями, які не фінансуються і не дотуються з бюджету, а також об`єднаннями громадян; коштів відповідного бюджету - підприємствами, установами та організаціями, що фінансуються чи дотуються з бюджету; коштів Пенсійного фонду, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, інших цільових соціальних фондів, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.
41. Основною умовою для виплати громадянину передбаченої статтею 46 Закону №1058-IV, статтею 2 Закону №2050-ІІІ та Порядком компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією добровільно чи на виконання судового рішення.
42. Кошти, які підлягають нарахуванню в порядку компенсації частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати, мають компенсаторний характер. Вони спрямовані на забезпечення достатнього життєвого рівня та купівельної спроможності особи у зв`язку з інфляційними процесами та зростанням споживчих цін на товари та послуги.
43. Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 06 лютого 2018 року у справі №681/423/15-а, від 20 лютого 2018 року у справі №522/5664/17, від 03 липня 2018 року справі №521/940/17.
44. Як зазначалось, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 17.04.2018 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 з урахуванням складових грошового забезпечення зазначених у довідці наданій ліквідаційною комісією УМВС України у Хмельницькій області від 23.03.2018 року №48/121/49-2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) станом на 01.01.2016.
45. За період з 01.01.2016 по 31.12.2017 позивачу нарахована доплата, виплату якої Головним управлінням ПФУ в Хмельницькій області розпочато з 01.01.2019 у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
46. Сума нарахованої доплати за період з 01.01.2018 по 30.04.2018 в сумі 6025,28 грн. виплачена позивачу у травні 2018 року.
47. За наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач у зв`язку із порушенням встановлених строків виплати сум пенсії позивачу має здійснити нарахування та виплату компенсації втрати позивачу частини доходів у порядку, передбаченому Законом України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" та "Порядку проведення компенсації громадянам втрати грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати", затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року №159.
48. Посилання скаржника у апеляційній скарзі на ті обставини, що виплата пенсії позивачу проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяких іншим категоріям громадян", якою встановлено порядок виплати перерахованої пенсії, не заслуговують на увагу, оскільки системний аналіз статей 51, 52, 55, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" свідчить, що наявність у Кабінету Міністрів України права встановлювати "умови та порядок перерахунку пенсії" не є тотожним праву встановлювати "строки перерахунку пенсії", "строки виплати пенсії".
49. Інші, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та зводяться до переоцінки встановлених судом обставин справи.
VІ. ВИСНОВКИ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ.
50. Згідно зі ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
51. Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
52. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.
53. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
54. Зазначеним вимогам закону судове рішення відповідає.
55. Переглянувши судове рішення в межах апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваного судового рішення, суд першої інстанції не допустив неправильного застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, які б були б підставою для скасування судового рішення, а тому апеляційну скаргу відповідача слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 березня 2020 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий Мацький Є.М. Судді Сушко О.О. Залімський І. Г.