У Х В А Л А
16 липня 2020 року м. Ужгород
Закарпатський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді-доповідача Мацунича М.В.,
суддів Готри Т.Ю., Кондора Р.Ю,
розглянувши заяву представника ОСОБА_1 – адвоката Ільківа Миколи Миколайовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Закарпатського апеляційного суду знаходиться цивільна справа за апеляційної скаргою ТДВ «Експрес Страхування» на рішення Перечинського районного суду від 16 січня 2020 року за позовом ОСОБА_1 до Товариства з додатковою відповідальністю «Експрес Страхування» про стягнення страхового відшкодування (справа № 304/936/19).
Апеляційний розгляд даної справи призначений на 29 липня 2020 року на 09 год. 30 хв.
14.07.2020 року на електронну пошту Закарпатського апеляційного суду надійшла заява представника ОСОБА_1 – адвоката Ільківа М.М. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду. При цьому представник посилається на положення статті 212 ЦПК України щодо можливості участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщень суду з використанням власних технічних засобів.
Дослідивши викладені в заяві доводи, апеляційний суд відмовляє в задоволенні заяви з огляду на таке.
Відповідно до ч. 4 ст. 212 ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року № 196 був затверджений «Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін позамежами приміщеннясуду».
Відповідно до ч.ч.1-2розділу ІІ Порядку відеоконференція – телекомунікаційна технологія інтерактивної взаємодії двох або більше віддалених учасників судового провадження з можливістю обміну аудіо-та відеоінформацією у реальному масштабі часу.
Система відеоконференцзв`язку (далі –Система) – комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства..
Відповідно до розділу ІІІ вказаного Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам,визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису(або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому,в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, упровадженні якого знаходиться справа.
Отже, на теперішній час ДСА України визначений порядок та засоби, за наявністю яких можливо проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів. Зокрема, серед іншого, учасник справи, який подає відповідну заяву, повинен зареєструватися в Системі («EasyCon») на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua, направити заяву про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції до суду та іншим учасникам справи. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів можливе за умови наявності технічної можливості суду.
При цьому подана представником заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних не містить доказів реєстрації в Системі. Також така заява не відповідає формі, затвердженої в Додатку 2 до Порядку, а саме у заяві не зазначено про наявність або відсутність у нього електронного підпису
За встановлених обставин заяву адвоката Ільківа М.М. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду слід залишити без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 212, 381 ЦПК України, Одеський апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву адвоката Ільківа М.М. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, подальшому оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді