ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про здійснення судового провадження у режимі відеоконференції
12 березня 2020 року справа № 200/11289/19-а
Приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ, вул. Марата, 15
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Міронової Г.М., Арабей Т.Г., Геращенка І.В., розглянувши клопотання представника позивача Рабко Тетяни Олексіївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за заявою Приватного акціонерного товариства "Металургійний комбінат "Азовсталь" про перегляд постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 13 січня 2020 р. у справі № 200/11289/19-а за нововиявленими обставинами за позовом Приватного акціонерного товариства "Металургійний комбінат "Азовсталь" до Приватного виконавця виконавчого округу Донецької області Літвиненка Олексія Вікторовича, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "ДіПіІнжинірінг" про визнання незаконною та протиправною постанов про стягнення з боржника основної винагороди, витрат на проведення виконавчих дій, зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
До Першого апеляційного адміністративного суду 2 березня 2020 року надійшла заява Приватного акціонерного товариства "Металургійний комбінат "Азовсталь" про перегляд постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 13 січня 2020 р. у справі № 200/11289/19-а за нововиявленими обставинами.
Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 10 березня 2020 року відкрито провадження за нововиявленими обставинами в адміністративній справі № 200/11289/19-а.
11 березня 2020 року до суду надійшло від представника позивача Рабко Тетяни Олексіївни клопотання про розгляд справи за участю представника позивача у режимі відеоконференції.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне провести судове засідання призначене 1 квітня 2020 року в режимі відеоконференції з огляду на наступне.
Згідно ч. 1-2, 5, 7 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду.
У відповідності до Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 04.07.2012 року 5041-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції", до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв`язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
Відповідно до інформації Державної судової адміністрації України про суди, які забезпечені технічними засобами для участі особи у засіданні суду в режимі відеоконференції, висвітленої на офіційному веб-сайті Державної судової адміністрації України, яка має враховуватися судами при постановленні ухвал щодо проведення відеоконференцій, Перший апеляційний адміністративний суд та Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області внесені до переліку місцевих та апеляційних судів, в яких на даний час впроваджено систему відеоконференцзв`язку.
Таким чином, зазначене свідчить про технічну можливість вказаних судів для проведення розгляду даної справи та участі представника позивача у судових засіданнях в режимі відеоконференції із призначенням судового засідання на певний час, враховуючи обставини які обумовлюють проведення судового засідання в режимі відеоконференції клопотання представника позивача підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В :
Задовольнити клопотання представника позивача Рабко Тетяни Олексіївни про проведення судового засідання призначеного на 1 квітня 2020 року у справі № 200/11289/19-а в режимі відеоконференції.
Доручити Жовтневому районному суду м. Маріуполя Донецької області забезпечити проведення відеоконференції судового засідання призначеного на 1 квітня 2020 року з 13 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв. за участю позивача та його представника.
Позивачу та його представнику з`явитися 01.04.2020 року о 13 год. 00 хв. до Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області, який знаходиться за адресою: проспект Металургів, 31, Маріуполь, Донецька область, 87500, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 200/11289/19-а.
Позивачу та його представнику, що прийматимуть участь у розгляді справи, до 13:00 01.04.2020 року надати документи, що підтверджують їх повноваження відповідно до ст.ст. 56, 58, 59 Кодексу адміністративного судочинства України, в тому числі довіреність (із зазначенням права вчинення кожної із процесуальних дій), документ, що посвідчує службове становище або паспорт.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Колегія суддів Г.М. Міронова
Т.Г. Арабей І.В. Геращенко