ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_______________________________________________________________________
УХВАЛА
"25" вересня 2019 р.
Справа № 5023/4388/12
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Савченко А.А.
розглянувши справу
за заявою
Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Лозівського міськрайцентру зайнятості
до
Комунального підприємства "Комбінат комунальних підприємств" Лозівської міської ради Харківської області, м.Лозова
про
визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 11.10.2012 комунальне підприємство "Комбінат комунальних підприємств" Лозівської міської ради Харківської області визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Черкасова С.А.
20.09.2019 до суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про заміну кредитора правонаступником (вх. № 22523).
Розглянувши вищезазначену заяву та додані до неї документи, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Частиною 6 статті 12 ГПК України встановлено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 1 ст. 170 ГПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; найменування суду, до якого вона подається; номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
При огляді заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області судом встановлено, що її вступна частина містить найменування боржника та зазначення його ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, натомість не містить відомостей щодо адреси комунального підприємства "Комбінат комунальних підприємств" Лозівської міської ради Харківської області.
Згідно з п. п. 4, 5, 6 ч. 1 ст. 170 ГПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення).
Всупереч вищезазначеним нормам Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області не надано правового обґрунтування поданої заяви, крім того, зі змісту її прохальної частини не вбачається за можливе зрозуміти, якого саме кредитора заявник просить замінити на Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Частиною першою статті 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно з ч. 4 ст. 170 ГПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне повернути Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області заяву про заміну кредитора правонаступником (вх. № 22523 від 20.09.2019) та додані до неї документи без розгляду.
Керуючись ст. ст. 22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону України № 2343-ХІІ до внесення змін Законом України № 4212-VІ від 22.12.2011), ст. ст. 170, 233-235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Повернути Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області заяву про заміну кредитора правонаступником (вх. № 22523 від 20.09.2019) та додані до неї документи всього на 5 аркушах без розгляду.
2. Роз`яснити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області, що повернення позовної заяви (заяви) не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили 25 вересня 2019 року.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в строки, передбачені ст. 256 ГПК України.
Суддя
Савченко А.А.