Справа № 420/350/19
Провадження № 22-ц/810/630/19
ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
31 липня 2019 року м. Сєвєродонецьк
Луганський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Назарової М.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження
за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в особі свого представника ОСОБА_2
на рішення Новопсковського районного суду Луганської області від 11 червня 2019 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення боргу,
в с т а н о в и в:
Рішенням Новопсковського районного суду Луганської області від 11 червня 2019 року відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення боргу.
Не погодившись з вказаним рішенням, позивач ОСОБА_1 в особі свого представника ОСОБА_2 25 липня 2019 року звернулась до суду з апеляційною скаргою та просить поновити строк на апеляційне оскарження рішення суду з огляду на отримання копії лише 09 липня 2019 року.
Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 356 ЦПК України встановлені вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
Проте, в апеляційній скарзі не зазначена адреса місця проживання чи перебування самого позивача, а лише адреса для листування, та не зазначена адреса проживання чи перебування відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, і до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися (п. 1 ч. 3 ст. 356 ЦПК).
З апеляційної скарги вбачається, що вона підписана ОСОБА_2 як представником позивача, проте до апеляційної скарги не додана довіреність або інший документ, що підтверджує повноваження діяти від імені ОСОБА_1 , в суді апеляційної інстанції.
За таких обставин скаржнику необхідно надати до суду апеляційної інстанції документ, передбачений статтею 62ЦПК України, що посвідчує повноваження ОСОБА_2 представляти інтереси ОСОБА_1 у Луганському апеляційному суду.
Відповідно до п. 8 ч. 2, п. 4 ч. 4 ст. 356 ЦПК України в апеляційній скарзі має бути зазначена дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується, та додані докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції.
Скаржником не надано доказів щодо дати отримання копії рішення від 11 червня 2019 року, як того вимагає п. 4 ч. 4 ст. 356 ЦПК України і що унеможливлює вирішення його клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з вказаних підстав.
Крім того, згідно з п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Такі документи до скарги не додано.
Клопотання про відстрочку, розстрочку або звільнення від сплати судового збору відсутні.
Приймаючи до уваги зазначене, а також конституційний принцип рівності сторін перед законом і судом, суд вважає, що скаржник як сторона у справі має виконувати встановлений законодавством обов`язок сплати судового збору.
Порядок сплати, розмір судового збору визначається у відповідності з Законом України «Про судовий збір»
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» (№3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Із доданої до апеляційної скарги копії рішення вбачається, що із позовом ОСОБА_1 звернулась в лютому 2019 року.
Згідно ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921грн.
Відповідно ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, яка діяла на час подачі позовної заяви) за подання позовної заяви майнового характеру фізичною особою або фізичною особою підприємцем судовий збір становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Тобто ставка судового збору, що підлягала сплаті до суду першої інстанції, склала 768,40 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 закону №3674-VI (в редакції, чинній на час подачі апеляційної скарги) судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, скаржнику необхідно сплатити судовий збір у сумі 1152,60 грн. (768,40*150%) та для приєднання до матеріалів справи у встановлений судом строк надати до Луганського апеляційного суду документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, які слід перерахувати за наступними банківськими реквізитамим або сплатити онлайн на офіційному веб-порталі Судова влада України: https://lga.court.gov.ua
Отримувач коштів: УК у м.Сєвєродон./Луган.апел. суд/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37944909
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача: 34317206080028
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: ;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луганський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).
Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі ч. 2 ст. 357 та ст. 185 ЦПК України, а скаржнику надається строк для сплати судового збору та надання Луганському апеляційному суду документу, що підтверджує сплату судового збору, доказів, що підтверджують дату отримання оскаржуваного рішення, а також документу, що посвідчує повноваженняОСОБА_2 як представника ОСОБА_1 в Луганському апеляційному суді, зазначення місця проживання позивача та відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернена позивачеві.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, апеляційний суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 в особі свого представника ОСОБА_2 на рішення Новопсковського районного суду Луганської області від 11 червня 2019 року залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
У разі невиконання ухвали апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя