ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
09 липня 2019 року
Львів
№ 857/6976/19
Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Глушко І.В., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 27 травня 2019 року у справі № 607/6153/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернопільської міської ради, Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, про скасування окремого абзацу додатку рішення, скасування наказу, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 27 травня 2019 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернопільської міської ради, Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, про скасування окремого абзацу додатку рішення, скасування наказу відмовлено.
Не погодившись із прийнятим рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.
Однак, вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам щодо форми та змісту апеляційної скарги, встановленим п.6 ч.2 ст.296 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч.1 ст. 13 КАС України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Водночас частина 2 ст.44 КАС України покладає на учасників справи обов`язок добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Забезпечення права на апеляційний перегляд справи є однією з основних засад судочинства та гарантується приписами пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України. Проте, дане право підлягає реалізації з дотриманням вимог процесуального законодавства, що виражається в дотриманні форми та змісту апеляційної скарги, термінів її подачі, а також обов`язковому переліку матеріалів, що повинні бути додані до неї.
Пунктом шостим частини другої статті 296 Кодексу адміністративного судочинства передбачено обов`язок особи, яка подає апеляційну скаргу, щодо одночасного наведення обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.
З положень процесуального законодавства, яке регулює вирішення адміністративних справ, вбачається, що апеляційна скарга за змістом повинна відображати вимоги особи, яка її подала, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.
Таким чином, в апеляційній скарзі має чітко викладатись зміст такого порушення з законодавчим обґрунтуванням порушених норм. Обов`язковим також є наведення мотивів, з яких особа вважає, що оскаржуване судове рішення є незаконним, тобто вказувати в чому саме полягає порушення норм права, що потягло за собою неправильне вирішення справи, з посиланням на конкретні порушення відповідної норми (норм) чи неправильність її (їх) застосування.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в ухвалах від 26 червня 2019 року (справа №804/4708/19), від 02 липня 2019 року (справа №420/96/19).
Разом з тим, зі змісту поданої ОСОБА_1 апеляційної скарги не вбачається у чому конкретно полягає неправильне застосування Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області у рішенні від 27 травня 219 року норм матеріального права чи порушення норм процесуального права, не зазначено підстав апеляційного оскарження та, відповідно, деталізації в аспекті порушення чи неправильного застосування відповідних правових норм.
Вказані недоліки апеляційної скарги повинні бути усунені шляхом надіслання до Восьмого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги із дотриманням вимог щодо форми та змісту апеляційної скарги, визначених ст.296 КАС України, та її копій відповідно до кількості учасників справи.
За таких обставин, відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.
Також слід роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 169, 298, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України,- УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 27 травня 2019 року у справі № 607/6153/17– залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя
І. В. Глушко