У Х В А Л А
23 січня 2019 року
м. Київ
Справа № 295/1426/17
Провадження № 14-587цс18
ВеликаПалата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Лященко Н.П.,
суддів Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гудими Д. А., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Саприкіної І. В., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,
розглянувши доповнення до касаційної скарги ОСОБА_3 на ухвалу Апеляційного суду Житомирської області від 31 липня 2017 року (судді Коломієць О. С., Гансецька І. А., Шевчук А. М.) у цивільній справі за заявою ОСОБА_3, в інтересах якої діє ОСОБА_4, заінтересовані особи: Закрите акціонерне товариство «Житомирські ласощі», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Національний депозитарій України, Компанія «Дельта КепіталС. А.», ОСОБА_7, про встановлення факту втрати системи реєстру власників іменних цінних паперів,
ВСТАНОВИЛА:
22серпня 2017 року до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла касаційна скарга ОСОБА_3 на ухвалу Апеляційного суду Житомирської області від 31 липня 2017 року у цивільній справі за заявою ОСОБА_3, в інтересах якої діє ОСОБА_4, заінтересовані особи: Закрите акціонерне товариство «Житомирські ласощі», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Національний депозитарій України, Компанія «Дельта КепіталС. А.», ОСОБА_7, про встановлення факту втрати системи реєстру власників іменних цінних паперів.
Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 28 серпня 2017 року відкрито касаційне провадження в справі та витребувано її матеріали.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким Цивільний процесуальний кодекс України (далі - ЦПК України) викладено в новій редакції.
Згідно із частиною третьою статті 3 ЦПК України у редакції цього Закону провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно зі статтею 388 ЦПК України у редакції цього Закону судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.
У травні 2018 року справу передано до Верховного Суду.
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду ухвалою від 28 листопада 2018 року передав справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
Ухвалою Великої Палати Верховного Суду від 18 грудня 2018 року зазначену справу прийнято до провадження та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними в ній матеріалами (у письмовому провадженні).
22 січня 2019 року від ОСОБА_3 надійшли доповнення до касаційної скарги на ухвалу Апеляційного суду Житомирської області від 31 липня 2017 року.
Частиною першою статті 398 ЦПК України (у редакції, чинні на час подання доповнень до касаційної скарги) передбачено, що особа, яка подала касаційну скаргу, має право доповнити чи змінити її протягом строку на касаційне оскарження.
Аналогічна норма була передбачена статтею 330 ЦПК України у редакції, чинній на час подання касаційної скарги.
Касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду (частина перша статті 325 ЦПК України у редакції, чинній на час подання касаційної скарги).
Частиною першою статті 390 ЦПК України (у редакції, чинні на час подання доповнень до касаційної скарги) передбачено, що касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до статті 126 ЦПК України (у редакції, чинні на час подання доповненьдокасаційної скарги) право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим законом.
Оскільки доповнення до касаційної скарги подані до суду касаційної інстанції поза межами строку на касаційне оскарження, вони підлягають залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 126, 260, 390, 398 ЦПК України, Велика Палата Верховного Суду
УХВАЛИЛА:
Доповнення до касаційної скарги ОСОБА_3 на ухвалу Апеляційного суду Житомирської області від 31 липня 2017 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Н.П. Лященко Судді: Н.О. Антонюк Л.М. Лобойко С.В. Бакуліна О.Б. Прокопенко В.В. Британчук Л.І. Рогач Д.А. Гудима І.В. Саприкіна О. С. Золотніков О.М.Ситнік О.Р. Кібенко О. С. Ткачук В.С. Князєв В.Ю. Уркевич О. Г. Яновська