Справа № 420/5793/18
У Х В А Л А
19 грудня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Орленко А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення грошових коштів за час затримки виплати одноразової грошової допомоги,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправною бездіяльності щодо несвоєчасної виплати грошової допомоги при звільненні, стягнення грошових коштів у розмірі 39339,50грн. за час затримки виплати одноразової грошової допомоги при звільненні, перерахувавши вказану суму на рахунок ОСОБА_1
18.12.2018р. до суду надійшло клопотання Головного управління Національної поліції в Луганській області про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з порушенням позивачем строку звернення до суду встановленого КАС України. При цьому, представник відповідача наголосила на тому, що предметом позову є не стягнення заробітної плати а середнього заробітку за час затримки по день фактичного розрахунку, а тому, на думку відповідача, до спірних правовідносин застосовуються положення ч.1 ст.233 КЗпП щодо встановленого тримісячного строку для звернення до суду за вирішенням трудових спорів.
У судовому засіданні 19.12.2018р. представник відповідача підтримала клопотання про залишення позовної заяви без розгляду від 18.12.2018р.
Позивач заперечував проти задоволення зазначеного клопотання Головного управління Національної поліції в Луганській області про залишення позовної заяви без розгляду, вважаючи його безпідставним.
Частиною 1 ст.122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно із ч.3 ст.123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Відповідно до ч.2 ст.233 Кодексу законів про працю України у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
Так, у разі порушення роботодавцем законодавства про оплату праці не обмежується будь-яким строком звернення працівника до суду з позовом про стягнення заробітної плати, яка йому належить, тобто усіх виплат, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством, зокрема й за час простою, який мав місце не з вини працівника, незалежно від того, чи було здійснене роботодавцем нарахування таких виплат.
Зазначена позиція викладена у висновках рішення Конституційного Суду України від 15.10.2013р. № 8-рп/2013 щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України статей 1, 12 Закону України "Про оплату праці" від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 стосовно виплат на які позивач вважає, що він має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством, не обмежуються будь-яким строком звернення до суду.
Таким чином, ОСОБА_1 звернувшись до суду з позовними вимогами про визнання протиправною бездіяльності щодо несвоєчасної виплати грошової допомоги при звільненні, стягнення грошових коштів у розмірі 39339,50грн. за час затримки виплати одноразової грошової допомоги при звільненні, перерахувавши вказану суму на рахунок ОСОБА_1 не порушив строк звернення до адміністративного суду із цим позовом.
У зв'язку з викладеним, суд приходить висновку, що клопотання клопотання Головного управління Національної поліції в Луганській області про залишення позовної заяви без розгляду задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 123, 283, 294 КАС України, суд-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Головного управління Національної поліції в Луганській області про залишення позовної заяви без розгляду-відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено 22.12.2018р.
Суддя К.О. Танцюра