КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа №369/9613/16-ц
Апеляційне провадження №22-ц/824/2909/2018
У Х В А Л А
05 грудня 2018 року місто Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати в цивільних справах - Сержанюка А.С., розглянувши матеріали цивільної справи у місті Києві за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 05 червня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання земельної ділянки спільною сумісною власністю подружжя,
В С Т А Н О В И В :
У порядку п. 8 ч. 1 Розділу XIIІ Перехідних положень ЦПК України, в редакції Закону України №2147-VІІІ від 03 жовтня 2017 року, який набрав чинності з 15 грудня 2017 рокудо утворення апеляційних судів в апеляційних округах їхні повноваження здійснюють апеляційні суди, у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
05 липня 2018 року до Апеляційного суду м. Києва надійшли матеріали вказаної цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 05 червня 2018 року.
Відповідно до ч. 6 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у разі ліквідації суду, що здійснює правосуддя на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці ( відповідних адміністративно-територіальних одиниць ), та утворення нового суду, який забезпечує здійснення правосуддя на цій території, суд, що ліквідується, припиняє здійснення правосуддя з дня опублікування в газеті «Голос України» повідомлення голови новоутвореного суду про початок роботи новоутвореного суду.
Згідно з п. 3 Розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року №1402-VIII, апеляційні суди, утворені до набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати свої повноваження до утворення апеляційних судів у відповідних апеляційних округах. Такі апеляційні суди у відповідних апеляційних округах мають бути утворені та розпочати здійснювати правосуддя не пізніше трьох років з дня набрання чинності цим Законом.
Указом Президента України від 28 вересня 2018 року №297/2018 переведено суддів Апеляційного суду міста Києва та Апеляційного суду Київської області на роботу на посади суддів Київського апеляційного суду.
Відповідно до ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та рішення зборів суддів Київського апеляційного суду від 02 жовтня 2018 року №3 днем початку роботи Київського апеляційного суду визначено 03 жовтня 2018 року.
Нерозглянуті апеляційні скарги, заяви, клопотання, подані до Апеляційного суду міста Києва та Апеляційного суду Київської області, передано до новоутвореного Київського апеляційного суду.
Відповідно до протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями вказана цивільна справа призначена судді-доповідачу Київського апеляційного суду - Сержанюку А.С. та суддям - Івановій І.В. і Сліпченку О.І., які входять до складу колегії суддів.
Разом з тим, апеляційну скаргу подано до належного суду та особою, що має право на апеляційне оскарження.
За формою і змістом вона відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.
При цьому, апелянт просить поновити строк на виконання вимог ухвали Київського апеляційного суду від 05 листопада 2018 року, посилаючись на поважність причин його пропуску, а саме: перебування на амбулаторному лікуванні з 22 листопада по 29 листопада 2018 року, що підтверджується копією довідки комунального закладу «Києво-Святошинський центр первинної медико-санітарної допомоги» ( а.с. 15 т. 2 )
Зважаючи на те, що строк апеляційного оскарження пропущено з поважних причин, суд вважає за можливе зазначене клопотання задовольнити частково та продовжити строк усунення недоліків, визначений ухвалою Київського апеляційного суду від 05 листопада 2018 року.
Враховуючи положення ст.ст. 368, 369 ЦПК України, апеляційна скарга підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
При цьому, у відповідності до ст. 360 ЦПК України, учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.
Відзив на апеляційну скаргу має містити: найменування суду апеляційної інстанції, ім'я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, за наявності, обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги, у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, перелік матеріалів, що додаються.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
До відзиву додаються докази надсилання ( надання ) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 31, 33, 34, 127, 260, 261, 263, 354, 356, 359, 360, 361, 368, 369 ЦПК України, апеляційний суд
У Х В А Л И В :
Клопотання представника ОСОБА_2 - ОСОБА_5 про поновлення строку виконання вимог ухвали Київського апеляційного суду від 05 листопада 2018 року задовольнити частково.
Продовжити апелянту строк усунення недоліків апеляційної скарги, визначеного ухвалою Київського апеляційного суду від 05 листопада 2018 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 05 червня 2018 року.
Апеляційну скаргу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження.
Надіслати належним адресатам копії ухвали про відкриття апеляційного провадження та апеляційної скарги з доданими до неї матеріалами.
Надати ОСОБА_3 строк до 17 грудня 2018 року для подачі відзиву у письмовій формі на апеляційну скаргу та доказів надсилання копій відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Київського
апеляційного суду А.С.Сержанюк