ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua |
УХВАЛА
м. Київ
19.11.2018 |
Справа № 910/15262/18 |
Суддя господарського суду міста Києва Чебикіна С.О., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтехстандарт"
до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Товариства з обмеженою відповідальністю "Житловий комплекс Воздвиженка"
про визнання недійсним договору управління майном (активами) та відшкодування збитків (упущеної вигоди) у розмірі 1 471 398,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У відповідності до ст.5 Закону України «Про судовий збір» позивач від сплати судового збору не звільнений.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, передбачено справляння судового збору.
Відповідно до ч. 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.п. 2 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Держаний бюджет України на 2018 рік" установлено, що станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня - 1762,00 гривні.
Позивачем в позовній заяві заявлено одну вимогу немайнового характеру, а саме: про визнання недійсним договору управління майном (активами) та одну вимогу майнового характеру про відшкодування збитків (упущеної вигоди) у розмірі 1 471 398,00 грн.
При поданні позовної заяви позивач повинен був сплатити судовий збір за одну немайнову вимогу у розмірі 1762,00 грн. та за вимогу майнового характеру (1,5 % від ціни позову) у розмірі 22 070,97 грн., а всього 23 832,97 грн. та додати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору.
Проте, позивач доказів сплати судового збору суду не надав.
Згідно ч. 1, 2 ст 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строк для усунення вказаних недоліків у відповідності до вимог ч. 1 ст. 174 ГПК України.
Керуючись ч. 1, 2 ст. 174, ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном у 5 (п'ять) днів з моменту отримання ухвали.
У випадку, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Чебикіна