Ухвала
10 жовтня 2018 року
м. Київ
справа № 554/10478/15-к
провадження № 51-9155 ск 18
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянув касаційну скаргу потерпілої ОСОБА_4 та її представника
ОСОБА_5 на вирок Октябрського районного суду м. Полтави від 16 березня 2016 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 03 липня 2018 року щодо ОСОБА_6 .
У касаційній скарзі порушується питання про перегляд судових рішень у касаційному порядку.
Згідно зі ст. 427 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) касаційна скарга повинна містити правове обґрунтування заявлених скаржником вимог із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення, однак наведених положень процесуального закону прокурором
не дотримано з огляду на таке.
Суд касаційної інстанції є судом права, а не факту і відповідно дост.433 КПК перевіряє правильність застосування норм матеріального тапроцесуального права, правової оцінки обставин і не наділений повноваженнями досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені
в оскаржуваному рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Положеннями ч. 1 ст.438 цього Кодексу передбачені підстави для скасування або зміни судових рішень.
Проте потерпіла та її представник, надаючи свою оцінку доказам, по суті заперечують правильність установлення фактичних обставин кримінального провадження
та неповноту судового розгляду, що в силу статей 433, 438КПК не відноситься
до підстав для скасування або зміни судових рішень судом касаційної інстанції.
Крім того, у поданій скарзі не міститься обґрунтування істотного порушення вимог кримінального процесуального закону або неправильного застосування закону України про кримінальну відповідальність і необхідності скасування ухвали апеляційного суду на підставах, передбачених ч. 1 ст. 438 КПК.
Допущені порушення перешкоджають суду касаційної інстанції вирішити питання про відкриття або відмову у відкритті касаційного провадження, як це передбачено ст.428КПК.
За таких обставин колегія суддів вважає за необхідне на підставі ч. 1 ст.429КПК залишити касаційну скаргу без руху та встановити строк, необхідний для усунення допущених недоліків.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 1 ст. 429 КПК, Суд
постановив:
Касаційну скаргу потерпілої ОСОБА_4 та її представника ОСОБА_5 на вирок Октябрського районного суду м. Полтави від 16 березня 2016 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 03 липня 2018 року щодо ОСОБА_6 залишити без руху та надати строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
У разі не усунення недоліків касаційної скарги в установлений строк, вона буде повернута.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3