Провадження №2/489/1762/18
УХВАЛА
про витребування доказів
26 вересня 2018 року м. Миколаїв
Ленінський районний суд м. Миколаєва у складі головуючого - судді Рум’янцевої Н.О., розглянувши клопотання про витребування доказів адвоката ОСОБА_1, який діє в інтересах позивача ОСОБА_2 у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Ленінського районного суду м. Миколаєва знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення коштів.
20 вересня 2018 року представником позивача подано клопотання про витребування доказів у публічного акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк», а саме інформації щодо руху коштів на рахунку ОСОБА_2, РНКОПП НОМЕР_1, відкритому у ПАТ КБ «Приватбанк», №5168 7420 1554 7403 за період з 03.06.2015 року по 28.11.2017 рік; інформації щодо підтвердження того факту, що рахунок відкритий у ПАТ КБ «Приватбанк» №4731 2171 1027 5961 належить ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНКОПП НОМЕР_2, оскільки на адвокатський запит банком було відмовлено з підстав знаходження даної інформації з обмеженим доступом та є банківською таємницею.
Оцінивши наведені позивачем підстави щодо вжиття заходів для з’ясування обставин справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до положень ст.77 ЦПК України предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
За ч.2 ст.84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно до положень частини першої та третьої ст.84 Цивільного процесуального кодексу України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно ч. 3 ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України у разі задоволенні клопотання суд своєю ухвалою витребує відповідні докази.
Тому клопотання про витребування доказів у публічного акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення коштів, суд вважає, що дані документи мають істотне значення для всебічного, об'єктивного й правильного вирішення справи, та вважає за необхідним задовольнити зазначене клопотання. Однак враховуючи, що Публічне акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк» змінило назву на Акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк», то потрібно витребувати докази по справі в Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк».
Керуючись ст. ст. 4, 84, 259-261 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
У Х В А Л И В:
Клопотання про витребування доказів адвоката ОСОБА_1, який діє в інтересах позивача ОСОБА_2 у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення коштів – задовольнити.
Зобов’язати Акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк» в строк до 08 листопада 2018 року надати до Ленінського районного суду м. Миколаєва:
- інформацію (довідку, лист) щодо руху коштів на рахунку ОСОБА_2, РНКОПП НОМЕР_1, відкритому у ПАТ КБ «Приватбанк», №5168 7420 1554 7403 за період з 03.06.2015 року по 28.11.2017 рік;
- інформацію (довідку, лист) щодо підтвердження того факту, що рахунок відкритий у ПАТ КБ «Приватбанк» №4731 2171 1027 5961 належить ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНКОПП НОМЕР_2.
Попередити про встановлену законодавством відповідальність за ненадання доказів.
Відповідно до ч. ч. 7, 8, 9, 10 ст. 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов’язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п’яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов’язку подати витребувані судом докази.
У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з’ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського районного
суду міста ОСОБА_4 Рум’янцева