ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"26" вересня 2018 р. м. Київ
Справа № 911/1936/18
Суддя А.Р. Ейвазова, розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1
(09400, АДРЕСА_1)
до ОСОБА_2
(25006, АДРЕСА_2)
ОСОБА_3
(04073, АДРЕСА_3),
Комунального підприємства «Реєстрація нерухомості»
(08141, Київська область, Києво-Святошинський район,
с. Святопетрівське, вул. Володимирська, 2б)
про визнання недійсним договору дарування частки у статутному капіталі, акту приймання – передачі частки у статутному капіталі та скасування державної реєстрації змін
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА _1 (далі – ОСОБА_1С.) звернувся до Господарського суду Київської області з позовом до ОСОБА_2 (далі – ОСОБА_2М.), ОСОБА_3 (далі – ОСОБА_3М.), Комунального підприємства «Реєстрація нерухомості» (далі – КП «Реєстрація нерухомості») та просить суд:
- визнати недійсним договір дарування частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Таращамолоко» (далі - ТОВ «Таращамолоко») №2679 від 07.08.2018 та акту приймання – передачі частки у статутному капіталі від 07.08.2018, посвідчені приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 під реєстровим №2679, в частині, що стосується безоплатної передачі ОСОБА_2 у власність ОСОБА_3 частки у статутному капіталі ТОВ «Таращамолоко» у розмірі 7 200грн, що становить 24 % статутного капіталу товариства;
- визнати недійсним акт приймання-передачі частки у статутному капіталі ТОВ «Таращамолоко» від 07.08.2018 в частині, що стосується безоплатної передачі ОСОБА_2 у власність ОСОБА_3 частки у статутному капіталі ТОВ «Таращамолоко» у розмірі 7 200грн, що становить 24 % статутного капіталу товариства;
- скасувати реєстрацію реєстраційної дії №13481070011000372 від 08.08.2018 щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов’язані зі змінами в установчих документах, зміну складу або інформації про засновників, проведену реєстратором КП «Реєстарція нерухомості» ОСОБА_5.
В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на порушення його корпоративних прав як учасника ТОВ «Таращамолоко». Так, позивач стверджує, що придбав у ОСОБА_2 11.06.2018 частку у статутному капіталі ТОВ «Таращамолоко» на підставі договору купівлі – продажу, розмір якої становить 24 % статутного капіталу. Однак, на підставі спірного договору ОСОБА_2, який вже не був власником частки у розмірі 30%, безоплатно передав у власність ОСОБА_3 О,М. частку у статутному капіталі ТОВ «Таращамолоко» у розмірі 30 % статутного капіталу товариства,
Відповідна позовна заява подана з дотриманням вимог ст.ст.162, 164, 172 ГПК України.
Як визначено ч.1 ст.176 ГПК України, якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не є підприємцем, суд відкриває провадження протягом п'яти днів з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи – відповідача.
25.09.2018 до Господарського суду Київської області на запит суду від 05.09.2018 надійшла інформація від Державної міграційної служби про зареєстроване місце проживання відповідачів – ОСОБА_2 (АДРЕСА_4), ОСОБА_3 (АДРЕСА_3).
Отже, провадження за відповідною позовною заявою підлягає відкриттю.
Згідно ст.12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказового або позовного (загального або спрощеного) провадження.
В силу п. 3 ч.4 ст.247 ГПК України, справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав, не підлягають розгляду в порядку спрощеного провадження. .
Отже, відповідна справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Згідно ч.1 ст.181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне призначити дату і час підготовчого засідання та встановити строки для вчинення певних процесуальних дій учасниками справи.
Також, разом із позовною заявою від позивача надійшло клопотання про витребування у ОСОБА_2 та ОСОБА_3 копії оспорюваного договору. У підтвердження того, що позивач самостійно звернувся за отриманням відповідного доказу до вказаних осіб, до поданої заяви додано заява, адресована відповідачам – ОСОБА_2, ОСОБА_3 та фіскальні чеки про прийняття поштових відправлень від 29.08.2018. З урахуванням того, що позовна заява передана відділенню зв’язку для направлення до суду 30.08.2018, а заява про надання доказів, як стверджує позивач, прийнята до відправлення відповідно до вказаних фіскальних чеків, тобто 29.08.2018, посилання позивача на те, що ним не отримано відповіді на заяву суд не може прийняти до уваги, оскільки станом на момент подання позовної заяви відповідачі навіть не отримали поштові відправлення, у яких, як вказує позивач, ним направлена заяви про надання копії оспорюваного договору.
Таким чином, для з’ясування всіх обставин, суд вирішив розглянути подане клопотання під час підготовчого засідання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 176, 181, 234-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі за поданою позовною заявою.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити проведення підготовчого засідання на10:45 19.10.2018.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С.Петлюри,16).
4.Участь у підготовчому засіданні учасників справи не є обов’язковою.
5.Встановити строки для подання:
відповідачами – відзиву на позов та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також доказів направлення відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи – протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали.
6. Роз’яснити учасникам справи, що:
докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подала, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи; суд не бере до уваги докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними;
докази, які раніше не додані до позовної заяви чи відзиву на неї, якщо інше не передбачено ГПК України, подаються через канцелярію суду або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи;
клопотання про витребування доказів судом надається у строки, визначені в ч.2, 3 ст.80, ст.81 ГПК України;
письмові докази відповідно до ч.2 ст.91 ГПК України подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
7. Роз’яснити відповідачам, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи в силу ч.2 ст.178 ГПК України, а у разі ненадання копії відзиву на позов іншому учаснику справи – постановити ухвалу про стягнення штрафу відповідно до п.4 ч.1 ст.135 ГПК України.
8. Ухвалу направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню окремо не підлягає.
Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Суддя А.Р. Ейвазова