ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_____________________________________________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Справа № 817/1269/17
УХВАЛА
"05" червня 2018 р. м. Житомир
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Капустинського М.М.
суддів: Моніча Б.С.
ОСОБА_1,
за участю секретаря судового засідання Шведюк М.М.,
представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "13" листопада 2017 р. у справі за позовом Дочірнього підприємства "Оптіма-770-Р" Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області про визнання протиправними та скасування постанови та припису ,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2017р. адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з судовим рішенням, Державна архітектурно-будівельна інспекція України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області звернулось до суду з апеляційною скаргою.
В процесі розгляду справи, ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 08 травня 2018 року витребувано від представника Дочірнього підприємства "Оптіма-770-Р" Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум":
- оригінал дозволу на виконання будівельних робіт №ІУ 115163362797 від 14.12.2016р.;
- оригінал сертифікату серія ІУ №165162501821 від 19.01.2017р.;
- документи, які були підставою для отримання вказаних дозволу на виконання будівельних робіт №ІУ 115163362797 від 14.12.2016р. та сертифікату серія ІУ №165162501821 від 19.01.2017р.
Викликано до суду в якості свідків директора Дочірнього підприємства "Оптіма-770-Р" Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум" ОСОБА_2 та працівника СБУ у Рівненській області ОСОБА_3.
Відкладено розгляд справи на 05 червня 2018 року.
Станом на 05 червня 2018 року представником Дочірнього підприємства "Оптіма-770-Р" Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум" вимоги ухвали від 08.05.2018р. не виконано.
У відповідності до частин 6 - 9 ст.80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Відповідно до ст.149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
1) невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
3) неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень;
4) використання під час процедури врегулювання спору за участю судді портативних, аудіотехнічних пристроїв, а також здійснення фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису.
У випадку невиконання процесуальних обов'язків, зловживання процесуальними правами представником учасника справи суд з урахуванням конкретних обставин справи може стягнути штраф як з учасника справи, так і з його представника.
Ухвалу про стягнення штрафу може бути оскаржено в апеляційному порядку до суду вищої інстанції. Оскарження такої ухвали не перешкоджає розгляду справи. Постанова суду апеляційної інстанції за результатами перегляду ухвали про накладення штрафу є остаточною і оскарженню не підлягає.
Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України.
Суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, щодо якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов'язків.
У відповідності до ч.2 ст.6 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Згідно з частинами 1, 2 ст.12 вказаного Закону виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Згідно ч. 2 ст. 292 КАС України Верховний Суд переглядає в апеляційному порядку судові рішення апеляційних судів, ухвалені ними як судами першої інстанції.
Також, у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Особи, які викликались в якості свідків - директор Дочірнього підприємства "Оптіма-770-Р" Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум" ОСОБА_2 та працівник СБУ у Рівненській області ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилися.
Відповідно до ст.148 КАС України, до належно викликаної особи, особисту участь якої визнано судом обов'язковою, свідка, які без поважних причин не прибули у судове засідання або не повідомили причини неприбуття, може бути застосовано привід до суду через органи Національної поліції України з відшкодуванням у дохід держави витрат на його здійснення.
У зв"язку з ненаданням представником позивача суду оригіналів дозвільних документів, колегія суддів вважає за можливе завершувати розгляд справи без допиту свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3 та за недоцільне застосовувати до них привід.
При цьому, зважаючи на те, що представник Дочірнього підприємства "Оптіма-770-Р" Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум", вимоги ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 08 травня 2018 року не виконав, суд, про неможливість виконання - не повідомив, колегія суддів дійшла висновку про необхідність стягнення з представника ДП "Оптіма-770-Р" ТзОВ "Севен Севенті Петроліум" в дохід Державного бюджету України штрафу у сумі 0, 3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 528 грн. 60 коп., як санкції за ухилення від вчинення дій, покладених судом на сторону як учасника судового процесу.
Керуючись ст.ст. 80, 149, 321, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Стягнути з представника Дочірнього підприємства "Оптіма-770-Р" Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум" ОСОБА_4 (ідентифікаційний код НОМЕР_1), прож. ІНФОРМАЦІЯ_1 штраф за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, в розмірі 528 грн. 60 коп. в дохід Державного бюджету України.
Вважати за можливим завершувати розгляд справи без допиту свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, в зв'язку з чим не застосовувати до них привід.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в частині стягнення штрафу протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту шляхом подачі апеляційної скарги скарги безпосередньо до Верховного Суду.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя М.М. Капустинський
судді: Б.С. Моніч
ОСОБА_1