КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 740/1538/17
УХВАЛА
31 травня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Коротких А.Ю.,
суддів: Файдюка В.В.,
Чаку Є.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа- ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до Міністерства оборони України, третя особа- ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинення дій.
Рішенням Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 19 січня 2018 року позов задоволено частково.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 16 квітня 2018 року рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 19 січня 2018 року скасовано та ухвалено нове, яким позов задоволено.
27 квітня 2018 року від позивача надійшла заява про виправлення описки, в якій позивач просить виправити описку в 7-му абзаці резолютивної частини постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 16 квітня 2018 року, зазначивши замість слів «Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтями 329, 331 КАС України» на слова «Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає».
Відповідно до ч. 1 ст. 253 КАС України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Відповідно до ч. 2 ст. 253 КАС України питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
Судове рішення - це акт правосуддя, ухвалений згідно з нормами матеріального та процесуального права і згідно з конституційними засадами та принципами адміністративного судочинства є обов`язковим до виконання на всій території України.
Загальновизнано, що під описками слід розуміти неправильне написання слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні, постанові або ухвалі), суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номеру і дати документа, найменування сторін, прізвища, імені, по батькові особи тощо), або мають технічний характер (тобто виникли у виготовленні тексту рішення).
Суд не може змінювати остаточний результат розгляду справи для сторін, а усуває лише окремі технічні недоліки, які можливо заважатимуть виконанню рішення, чи роблять зв`язок між наявною доказовою базою та висновками суду менш видимим, хоча і не заперечують цього зв`язку. Зміна змісту судового рішення шляхом виправлення описки порушує правило незмінності судового рішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до п. 3 ч. 6 ст. 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою судді Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 28 квітня 2017 року відкрито провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа- ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинення дій, справу призначено до розгляду у судовому засіданні (а.с. 37).
Тобто провадження у справі було відкрито в загальному порядку, а не в порядку скороченого провадження відповідно до ст. 183-2 КАС України (в редакції чинній, на момент подачі позову до суду першої інстанції).
Крім того, рішення суду першої інстанції було постановлено у відкритому судовому засіданні за участі представника відповідача (а.с. 97-98).
Також колегія суддів звертає увагу на те, що з прохальної частини апеляційної скарги Міністерства оборони України вбачається, що апелянт просив розглядати дану справу в суді апеляційної інстанції за участю представника Міністерства оборони України (а.с. 124).
Відповідно до ч. 1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі: 1) відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю; 2) неприбуття жодного з учасників справи у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання; 3) подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Відповідно до ч. 1 ст. 328 КАС України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що підстави для задоволення заяви ОСОБА_1 про виправлення описки відсутні.
Керуючись ст. ст. 253, 321, 325, 328 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя: Коротких А.Ю.
Судді: Файдюк В.В.
Чаку Є.В.