ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
21.05.2018
Справа № 910/2483/18
За позовом Публічного акціонерного товариства "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Синегрія-7"
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "ДТЕК ПАУЕР ТРЕЙД"
2. Публічного акціонерного товариства "ДТЕК "ДНІПРОЕНЕРГО"
про стягнення 304 942,40 грн.
Суддя Літвінова М.Є.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Синергія-7" (далі - позивач) звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДТЕК ПАУЕР ТРЕЙД" (далі - відповідач-1) та Публічного акціонерного товариства "ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО" (далі - відповідач-2) про стягнення 304 941, 40 грн.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 07.03.2018 відкрито провадження у справі № 910/2483/18, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 11.04.2018 року.
05.04.2018 року через відділ діловодства господарського суду міста Києва від представника позивача надійшла заява про зміну та уточнення позовних вимог та клопотання про витребування доказів.
05.04.2018 року через відділ діловодства господарського суду міста Києва від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
10.04.2018 року через відділ діловодства господарського суду міста Києва від представника позивача надійшло клопотання про долучення документів до матеріалів справи.
У підготовчому засіданні 11.04.2018 представник відповідача 1 подав клопотання в порядку ч. 6 ст. 90 ГПК України, заперечив проти задоволення клопотання про витребування доказів, а щодо вирішення питання заяви про зміну та уточнення позовних вимог залишив на розсуд суду.
У підготовчому засіданні 11.04.2018 представник відповідача 2 подав письмові пояснення на позовну заяву, заперечив проти задоволення клопотання про витребування доказів, а щодо вирішення питання заяви про зміну та уточнення позовних вимог залишив на розсуд суду.
Судом відкладено вирішення питання щодо заяви про зміну та уточнення позовних вимог до встановлення фактичних обставин справи.
В підготовчому засіданні 11.04.2018 року судом було розглянуто клопотання позивача про витребування доказів та вирішено задовольнити його.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 11.04.2018 року в порядку статті 81 Господарського процесуального кодексу України витребувано у Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК ПАУЕР ТРЕЙД» додаткові документи, підготовче засідання відкладено на 14 .05.2018 року.
14.05.2018 року підготовче засідання не відбулось у зв'язку з відрядженням судді Літвінової М.Є. на навчання до Національної школи суддів України на період з 14 по 18 травня 2018 року включно, відповідно до наказу В.о. голови Господарського суду міста Києва Босого В.П. № 45-А від 04.05.2018.
При цьому, згідно з пунктами 1 та 2 частини 1 статті 277 Господарського процесуального кодексу України неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, а також недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими, є підставами для скасування або зміни судового рішення.
Таким чином, суд, розглядаючи справу, має вживати заходів до всебічного й повного встановлення обставин спору, що не суперечить принципу змагальності, оскільки останній відображається в змісті процесуальних прав та обов'язків осіб, що беруть участь у справі та реалізується в сукупності з принципами рівності, диспозитивності та безпосередності, проте суд наділяється в тому числі організаційно-розпорядчими повноваженнями, необхідними для здійснення ним функцій органу правосуддя та прийняття законних і обґрунтованих судових актів.
Слід зазначити, що вказані висновки в тому числі відповідають рекомендаціям Ради Європи, членом якої є Україна.
Так, в Рекомендаціях R (84) 5 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно принципів цивільного судочинства, що направлені на удосконалення судової системи, наголошується на тому, що суд повинен, принаймні в ході попереднього засідання, а якщо можливо, і протягом всього розгляду, відігравати активну роль у забезпеченні швидкого судового розгляду, поважаючи при цьому права сторін, в тому числі і їх право на неупередженість. Зокрема, він повинен володіти повноваженнями proprio motu, щоб вимагати від сторін пред'явлення таких роз'яснень, які можуть бути необхідними; вимагати від сторін особистої явки, піднімати питання права; вимагати показань свідків, принаймні в тих випадках, коли мова йде не тільки про інтереси сторін, що беруть участь у справі, тощо. Такі повноваження повинні здійснюватися в межах предмета розгляду.
Крім того, відповідно до п. 62 Додатку до Рекомендації CM/Rec (2010) 12 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов'язки, ухваленої Комітетом Міністрів Ради Європи 17 листопада 2010 р. на 1098 засіданні заступників міністрів, - судді повинні розглядати кожну справу з належною ретельністю та впродовж розумного строку.
За таких обставин, для подальшого розгляду спору підготовче засідання підлягає призначенню на іншу дату.
Враховуючи, що підготовче засідання не відбулось, суд за власною ініціативою продовжує строк підготовчого провадження на тридцять днів відповідно до ст. 177 ГПК України.
Керуючись статтями 177, 182, 183, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк підготовчого провадження у справі № 910/2483/18 на тридцять днів.
2. Підготовче засідання у справі № 910/2483/18 призначити на 11.06.2018 р. о 10:30 год. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-в, корпус Б, зал судових засідань № 2.
3. Представникам сторін виконати вимоги ухвали господарського суду міста Києва від 11.04.2018 року в частині, що ними не виконано.
4. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи, яким необхідно при собі мати документи, що підтверджують їх повноваження відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України.
5. Явку представників позивача та відповідача в підготовче судове засідання визнати обов'язковою.
6. Усі заяви, клопотання, заперечення подати до суду в строк до 08.06.2018 року з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених статтею 170 Господарського процесуального кодексу України.
7. Звернути увагу учасників справи на положення статей 74, 80, 81 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.
8. Звернути увагу учасників справи на те, що копії письмових доказів, які подаються повинні бути оформлені у відповідності до вимог частини 4 статті 91 Господарського процесуального кодексу України та пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003).
9. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку її функціонування.
10. Згідно частиною 1 статті 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили негайно після її підписання і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
11. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://ki.arbitr.gov.ua.
Повний текст ухвали складено та підписано 21.05.2018 року.
Суддя М.Є. Літвінова
Додатково : З урахуванням порядку допуску в приміщення господарського суду міста Києва представникам рекомендується прибувати не пізніше 20 хвилин до початку судового засідання.
Ознайомлення з матеріалами справи здійснюється щоп'ятниці з 14:00 до 16:45 год., в приміщенні суду за наявності завчасно поданого через канцелярію суду клопотання, із зазначенням дати та часу, коли представник з'явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, документа, що посвідчує особу, оригіналу довіреності та належним чином засвідченої копії для залучення до матеріалів справи.
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.