Єдиний унікальний номер 725/964/17
Номер провадження 1-кп/725/56/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.05.2018 Першотравневий районний суд м.Чернівців в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
За участю секретаря: ОСОБА_2
прокурора: ОСОБА_3
захисників: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу відносно обвинуваченого у кримінальному провадженні №725/964/17 по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 361, ч.2 ст. 188-1 КК України , -
ВСТАНОВИВ:
16.05.2018 року під час судового засідання прокурор звернувся до суду з клопотанням про застосування відносно обвинуваченого ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання.
Клопотання обґрунтовував тим, що ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України, який є тяжкими. Окрім того, вважає, що обвинувачений, перебуваючи на волі без обраного запобіжного заходу, незаконно впливатиме на свідків та перешкоджатиме встановленню істини у справі. Також ОСОБА_6 має змогу вчинити інше кримінальне правопорушення.
Обвинувачений ОСОБА_6 та його захисник заперечували проти заявленого клопотання за безпідставністю. Вказували на те, що їм не було вручено копію поданого клопотання за три години до початку його розгляду.
Обвинувачений ОСОБА_7 та його захисник також заперечували проти заявленого клопотання.
Суд, заслухавши думку учасників судового процесу, приходить до наступного.
За змістом ст.331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.
Так, згідно ст.200 КПК України прокурор має право звернутися в порядку, передбаченому ст.184 цього Кодексу, до слідчого судді, суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу, в тому числі про скасування, зміну або покладення додаткових обов`язків, передбачених частиною п`ятою статті 194 цього Кодексу, чи про зміну способу їх виконання. Копія клопотання та матеріалів, якими обґрунтовується необхідність зміни запобіжного заходу, надається підозрюваному, обвинуваченому не пізніше ніж за три години до початку розгляду клопотання.
Відповідно до ст.179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею ст.194 КПК України.
Порядок подання та розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу визначено ст.184 КПК України.
Зокрема, застосування щодо кожної особи запобіжного заходу потребує внесення окремого подання. Копія клопотання та матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу надається обвинуваченому не пізніше ніж за три години до початку розгляду клопотання.
Також, суд враховує, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні (Стаття 177 Кодексу).
Всупереч зазначеним вимогам Закону прокурором не було вручено копії клопотання обвинуваченому.
Окрім того, суд враховує, що обвинувачений процесуальні обов`язки, покладені на нього ст.42 КПК України виконував та не переховувався від суду, своїми діями не перешкоджав кримінальному провадженню іншим чином. Відомостей про незаконний вплив обвинуваченого свідків суду також надано не було.
На підставінаведеного такеруючись ст.ст.5,7,177,184,194,200,331КПК України,суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно обвинуваченого ОСОБА_6 - відмовити.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці ОСОБА_1 .