Єдиний унікальний номер 725/964/17
Номер провадження 1-кп/725/56/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.05.2018 Першотравневий районний суд м.Чернівців
в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
За участю секретаря: ОСОБА_2
прокурора: ОСОБА_3
захисників: ОСОБА_4 , ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №725/964/17 по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 361, ч.2 ст. 188-1 КК України , -
ВСТАНОВИВ :
У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про допит свідка ОСОБА_8 з використанням технічних засобів з іншого приміщення на підставі ч.9ст. 352 КПК України.
Захисник ОСОБА_9 заперечив проти проведення допиту свідка з використанням технічних засобів, зазначивши при цьому, що відсутні ризики небезпеки свідка, що підтверджується відсутністю запобіжного заходу у його підзахисного.
Інші учасники справи підтримали думку захисника.
Згідно ч. 9ст. 352 КПК України,у винятковихвипадках длязабезпечення безпекисвідка,який підлягаєдопиту,суд за клопотанням сторін кримінального провадження постановляє мотивовану ухвалу про проведення допиту свідка з використанням технічних засобів з іншого приміщення, у тому числі за межами приміщення суду, або в інший спосіб, що унеможливлює його ідентифікацію та забезпечує сторонам кримінального провадження можливість ставити запитання і слухати відповіді на них.
Відповідно до ч.2 ст. 16 Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» у випадках та в порядку, передбачених Кримінальним
процесуальним кодексом України, для забезпечення безпеки учасника кримінального провадження, суд за власною ініціативою або за клопотанням учасників кримінального провадження може прийняти рішення про проведення допиту учасника кримінального провадження з використанням відеоконференції при трансляції з іншого приміщення, в тому числі у спосіб, що унеможливлює ідентифікацію особи, яка дає показання.
Особи, які мають право на забезпечення безпеки, визначені статтею другою Закону. До вказаних осіб Законом віднесено, в тому числі і свідка.
Підставою для вжиття заходів забезпечення безпеки осіб, зазначених у статті 2 цього Закону, є дані, що свідчать про наявність реальної загрози їх життю, здоров`ю, житлу і майну.
Приводом для вжиття заходів забезпечення безпеки учасників
кримінального судочинства,членів їх сімей та близьких родичівможе бути: а) заява учасника кримінального судочинства, члена його сім`ї або близького родича; б)звернення керівникавідповідного державногооргану; в) отримання оперативної та іншої інформації про наявність
загрози життю, здоров`ю, житлу і майну зазначених осіб (стаття 20 Закону).
Як вбачається з засекречених відомостей, підставою для вжиття заходів забезпечення безпеки свідка стала його ж заява, в якій він висловив побоювання з приводу застосування відносно нього морального та фізичного насильства, на підставі якої було прийнято процесуальне рішення про вжиття таких заходів.
Суд, заслухавши клопотання прокурора, з`ясувавши думку учасників судового провадження, а також обставини, за яких до свідка ще на досудовому розслідування було вжито заходів забезпечення безпеки, з дотриманням прав сторін кримінального провадження,вважає за необхідне провести допит вказаного свідка з використанням технічних засобів з іншого спеціально обладнаного приміщення Першотравневого районного суду м.Чернівці за межами зали судового засідання №2.
На підставі наведеного та керуючись ст.352 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про допит свідка в порядкуст. 352 КПК Українизадовольнити.
Провести допит свідка ОСОБА_8 у спосіб, що унеможливлює ідентифікацію свідка, з використанням технічних засобів з іншого спеціально обладнаного приміщення Першотравневого районного суду м.Чернівці за межами залу судового засідання згідно ч. 9ст. 352 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці ОСОБА_1