Справа № 398/4220/17
У х в а л а
"20" березня 2018 р. м.Олександрія
Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Голосеніна Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору оренди землі удаваним,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання договору оренди землі удаваним.
Ухвалою від 09 лютого 2018 року позов був залишений без руху, оскільки позивачем не сплачено судовий збір за подачу позову до суду в розмірі на час подання позову 640 грн. та до клопотання про відстрочення сплати судового збору не додано копію довідки Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області про доходи, що підтверджується актом Олександрійського міськрайонного суду від 13.12.2017 року.
Позивачем на виконання ухвали від 09.02.2018 року надано довідку Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області про доходи від 21.02.2018 року, з якої вбачається, що протягом 2017 року він отримав дохід в розмірі 37229,81 грн. від надання майна в лізинг.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.
Так, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Дослідивши клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке позивач мотивує низьким рівнем доходів, суд дійшов висновку, що позивачем не доведено, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік, оскільки 37229,81 грн.*5/100=1661,50 грн., у той час як позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 640 грн.
Інших підстав для відстрочення сплати судового збору, які передбачені пунктами 2 та 3 ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір» позивачем не наведено та на підтвердженняне надано доказів, а тому дослідивши позовну заяву та додані документи, суддя дійшов висноаку, що вказана заява підлягає залишенню без руху для надання позивачу можливості виконання вимог ч.4 ст. 177 ЦПК України, тобто надати оригінал квитанції про сплату судового збору в розмірі 640 грн., або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наявність у позовній заяві ОСОБА_1 зазначених недоліків, суд дійшов висновку про те, що її слід залишити без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 260,261, 353 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору оренди землі удаваним залишити без руху.
Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених у ній недоліків
Роз'яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/sud1118.
Ухвала набирає законної сили після підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя