Справа № 277/836/16-ц
Номер рядка звіту 47
РІШЕННЯ
Іменем України
"23" січня 2018 р. смт. Ємільчине
Ємільчинський районний суд Житомирської області
в складі: головуючого - судді Заполовського В.В.
за участю секретаря с/з Євтушок М.Т.
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши на підготовчому відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Ємільчине цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про оспорювання батьківства
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив виключити відомості про батьківство ОСОБА_4 з актового запису № 1 від 08.01.2008 року по Відділу реєстрації актів цивільного стану Ємільчинського районного управління юстиції Житомирської області про народження ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1; зобов'язати Відділ реєстрації актів цивільного стану Ємільчинського районного управління юстиції Житомирської області внести зміни в актовий запис у книзі записів актів громадянського стану про народження ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, та видати нове свідоцтво про народження; стягнути з ОСОБА_5 на його користь понесені ним витрати пов'язані з розглядом справи.
В обґрунтування позову зазначив, 06.06.1995 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Ємільчинського районного управління юстиції Житомирської області зареєстровано шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 Від вказаного шлюбу мають двоє дітей - дочку ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, та сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1. З часом подружні відносини з відповідачем почали погіршуватись, з'явились різні погляди на життєві позиції та на подальше спільне життя. Позивач є військовослужбовцем, постійно перебував у службових відрядженнях, тривалий час не мав можливості бути із сім'єю, у зв'язку з чим шлюб став лише формальним. 22.11.2010 року рішенням Ємільчинського районного суду Житомирської області шлюб між сторонами розірвано.
Батьком дітей відповідно до положень ст. 122 Сімейного кодексу України записаний ОСОБА_4, однак, враховуючи вищевикладене, позивач з батьківством другої дитини - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, не погоджується. У зв'язку з виконанням військових обов'язків, позивач тривалий час перебував поза межами спільного місця проживання з відповідачем. Більше як пів року (в період ймовірного зачаття другої дитини) додому не приїжджав та з відповідачем не бачився, стосунків не підтримував, а тому вважає, що не може бути батьком ОСОБА_6
Позивач ОСОБА_4, представник позивача ОСОБА_8 та відповідач ОСОБА_5 в судове засідання не з'явились, хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином судовими повістками, причини неявки суду не повідомили та не надіслали заяви про розгляд справи без їх участі
Представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні вказала, що позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні вказав, що позов визнає в повному обсязі та не заперечує проти його задоволення.
Згідно із довіреністю, виданою 11.03.2015 року, ОСОБА_5 уповноважує свого чоловіка ОСОБА_3 бути її представником з усіма необхідними повноваженнями з питань: в судах будь-якої ланки - з усіма правами, які надано законом позивачу, відповідачу, заявнику, третій особі та потерпілому, в тому числі з правом пред'явлення позову, повної або часткової відмови від позовних вимог, визнання повністю або частково позову, зміни підстав або предмета позову, укладання мирової угоди, оскарження рішення (ухвали, постанови, вироки) суду в судових органах будь-якої з ланок. Крім рого, ОСОБА_5 надає ОСОБА_3 також право подавати від її імені будь-які заяви та клопотання (як письмові, так і усні, в тому числі сімейного законодавства). (а.с. 40-41).
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем; ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст. 206 цього Кодексу.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити в підготовчому засіданні.
Відповідно до ст. 206 ч. 4 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, вислухавши думки сторін, дослідивши письмові матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позовна заява, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З 06.06.1995 року сторони перебували в зареєстрованому шлюбі, який розірвано відповідно до рішення Ємільчинського районного суду Житомирської області від 22.11.2010 року. (а.с. 6).
З свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 08.01.2008 року, виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Ємільчинського районного управління юстиції Житомирської області, вбачається що ОСОБА_4 записаний батьком ОСОБА_6 про що здійснений актовий запис № 1 від 08.01.2008 року. (а.с. 7).
Вирішуючи питання про виключення запису про батька із актового запису про народження дитини, суд виходить з наступного.
Згідно ст. 136 СК України, особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини.
Згідно ч. 8 ст. 7 Сімейного кодексу України, регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.
Крім того, відповідно до положень ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Застосовуючи вказану норму процесуального права, суд враховує роз'яснення, що надані Пленумом Верховного Суду України у Постанові від 12 червня 2009 року № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», зокрема в абзаці 3 пункту 24, в частині того, що у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.
Відповідно до п.п. 20 п. 1 Розділу ІІІ Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/2 з відповідними змінами, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Відповідно до п. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджено наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року № 96/5 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за № 55/18793, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, є підставою для внесення відповідних змін до актового запису.
За положеннями ст. 134 Сімейного кодексу України, на підставі заяви осіб, зазначених у статтях 126, 127 Сімейного кодексу України, або рішення суду, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до Книги реєстрації народжень та видає нове Свідоцтво про народження.
Зважаючи на те, що представник відповідача в судовому засіданні визнав позовні вимоги, суд приймає визнання відповідачем позову. При цьому судом враховано, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б свідчили про те, що визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), а також те, що визнання позову є не добровільним чи є умовним.
У зв'язку з наведеним, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Також із відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір, що відповідає правилам розподілу судових втрат, визначеним ст. 141 ЦПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 136 СК України, ст.ст. 12, 13, 76-83, 258, 259, 263-265, 268, 354, 355 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про оспорювання батьківства - задовольнити повністю.
Виключити відомості про батьківство ОСОБА_4 з актового запису № 1 від 08.01.2008 року по Відділу реєстрації актів цивільного стану Ємільчинського районного управління юстиції Житомирської області про народження ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Зобов'язати Відділ реєстрації актів цивільного стану Ємільчинського районного управління юстиції Житомирської області внести зміни в актовий запис у книзі записів актів громадянського стану про народження ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, та видати нове свідоцтво про народження.
Стягнути з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2, понесені ним витрати по сплаті судового збору при подачі позову до суду в сумі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 21 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолятивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Житомирської області через Ємільчинський районний суд Житомирської області.
Повний текст рішення виготовлений 30.01.2018 року.
Суддя /підпис/
Копія вірна:
Суддя:
В. В. Заполовський