АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_________________________________________________________________
Справа № 640/5594/17 Головуючий суддя І інстанції Шмадченко С. І.
Провадження № 22-ц/790/7466/17 Суддя доповідач Яцина В.Б.
Категорія: Спори про спадкове право
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
21 грудня 2017 року м. Харків
Суддя судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Харківської області Яцина В.Б., перевіривши відповідність вимогам закону апеляційної скарги представника ОСОБА_1 – ОСОБА_2 на рішення Київського районного суду м.Харкова від 23 листопада 2017 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1, 3-я особа: Восьма Харківська державна нотаріальна контора про розірвання спадкового договору,
в с т а н о в и в :
Рішенням Київського районного суду м.Харкова від 23 листопада 2017 року позов задоволено.Розірвано спадковий договір за р/№ 3-1601 від 14 жовтня 2010 року, укладений між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 на підставі невиконання його ОСОБА_1
Не погоджуючись з таким рішенням представником ОСОБА_2 06 грудня 2017 року подано апеляційну скаргу та клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до п. 11 перехідних положень до ЦПК України в редакції після 15.12.2017 вказана скарга, яка була подана до набарання чинності цією редакцією Кодексу розглядається за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу. Щодо цієї скарги не може бути прийняте рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з дотриманням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч.ч.1,2,5 ст.272 ЦПК України зазначено, що копії повного судового рішення вручаються учасникам справи, які були присутні у судовому засіданні, негайно після проголошення такого рішення.
2. У разі проголошення тільки скороченого (вступної та резолютивної частин) судового рішення, учасникам справи, які були присутні у судовому засіданні, за їхньою заявою негайно після його проголошення видаються копії скороченого судового рішення.
Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.
Відповідно до ч.1 ст.365 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Як вбачається з матеріалів справи участь у судовому засіданні ні відповідач, ні його представник не приймали, копію повного тексту рішення представник ОСОБА_2 отримав 04 грудня 2017 року, що підтверджується розпискою (а.с.81). Тому строк на апеляційне оскарження ОСОБА_2 вважати таким, який не пропущений.
Визначені у ст.ст.357,358 ЦПК України підстав для залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги або для відмови у відкритті апеляційного провадження відсутні.
Тому, вважаю за необхідне відкрити апеляційне провадження по справі за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 – ОСОБА_2 на рішення Київського районного суду м.Харкова від 23 листопада 2017 року, яка подана у встановлений ч.1 ст. 354 ЦПК України строк, за формою та змістом відповідає вимогам, встановленим ст. 356 ЦПК України (в редакції ст. ст. 294,295).
Відповідно до ст.360 ЦПК України учасникам процесу роз’яснюється право подати відзив на вищевказану апеляційну скаргу, в якому зазначити про найменування суду апеляційної інстанції; ім’я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв’язку, адресу електронної пошти, за наявності; обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги; у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу; перелік матеріалів, що додаються, який необхідно самостійно надіслати іншим учасникам справи танадати докази до Апеляційного суду Харківської області про надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Згідно до ч.ч.1,2 ст. 278 ЦПК України відзив подається протягом п’ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
2. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст.359,361 ЦПК України,суддя
ухвалив:
Відкрити апеляційне провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1, 3-я особа: Восьма Харківська державна нотаріальна контора про розірвання спадкового договору.
Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження надіслати позивачу та третій особі разом з ухвалою про відкриття апеляційного провадження разом з копією апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів, а відповідачу тільки копію ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Роз’яснити учасникам процесу право у порядку ст.ст. 278, 360 ЦПК України подати до суду апеляційної інстанції відзив на вищевказану апеляційну скаргу в письмовій формі протягом п’ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя